Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi a normális kihulló...

Mennyi a normális kihulló hajszálak darabszáma egy átlagos férfinél?

Figyelt kérdés

35 éves férfi vagyok, szerencsére még dús és barna hajam van. :)


Szeretném a hajam minél tovább megőrizni, viszont a reggeli zuhanyzás után a zuhanyzó szűrőjében kb. 20-30 szál, vegyesen vékony és vastag barna hajszálat találok mostanában.


Korábban felmerült a gyanúja egy olyan eltérésnek, ami okozhat kopaszodást, de az orvosok azt mondták, még nem vagyok abban a korai szakaszában sem a kezdődő betegségnek (inzulin rezisztencia).


Mindemellett úgy látom, elindult a Micky-egér szindróma, azaz a halántékomnál ritkul a hajkoronám.


Ez a kihulló hajszál mennyiség zuhanyzáskor még normális szerintetek?


Érdemes elmennem hajgyógyászhoz, hogy késleltessem a természetes hajvesztést?


2019. ápr. 7. 16:00
 1/3 anonim válasza:

Szerintem ennyi már enyhe kopaszodásra utal: de te is azt írod, hogy kezded észrevenni magadon.


Több okból is kopaszodhat valaki: egyes betegségek is okozhatnak kopaszodást, de a férfiak makkegészséges állapotban is elkezdhetnek kopaszodni, akár felnőttkoruk (már 20-as éveik) elején is: ennek pusztán genetikai okai vannak, a jelenséget "Férfias típusú hajhullásnak" hívják.


Esetedben valószínűleg az utóbbi változat áll fenn és örökölt dologról van szó.


Jó lenne minden más lehetséges okot, betegséget kizárni; egy "hajgyógyász" is valószínűleg ezzel indítana.


Érdemes lehet elmenni hajgyógyászhoz, hogy mit tanácsol: egyes készítmények sokat tudnak segíteni, lassíthatják vagy leállíthatják a folyamatot, ugyanakkor a dolog nagyrészt egyéni adottság, az is, hogy mennyire reagál bármi kezelésre.



Mivel egyelőre nincs kopaszodásra csodaszer, a legtöbb amit tehetsz az az, hogy utánajársz, hogy nincs-e valami rejtett betegséged, aminek a kopaszodás a mellékhatatása, használsz valamilyen hajerősítő készítményeket és próbálsz egészségesen élni: a túl sok stressz, a túlsúly és az esetleges inzulin-rezisztencia a kopaszodás problémát is valószínűleg, feltételezhetően negatívan befolyásolja.

2019. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én valahol egyszer azt olvastam, hogy napi 100 hajszál kihullása normális. Rövid hajviselettel ez észrevehetetlen szinte, mert nem csak a zuhanyban hullik,hanem napközben bárhol, de hosszabb hajviselet esetén jobban látszik összegyülik a kád alján amit elnézve aggódásnak indul a férfi .
2019. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
129/db.
2019. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!