Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 2 órát töltök el a hajammal...

2 órát töltök el a hajammal mindig akárhova indulok. Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Félhosszu hajam van.Elől a frufrum éppen betudom kapni.

Oldalt a fülemet teljesen elfedi.Hátul is ehhez viszonyítva hosszú.


Ha csak az iskolába is megyek 2 órát kell töltenem reggel vele.

Fiú vagyok,így ehhez nincs kedvem nap mint nap,viszont levágni sem akarom mivel szeretem.Így ez az utolsó mentsváram:).A másik gond,hogy hajlakkot használok így mindennap mosnom kell és tönkremegy a hajam.


Lenne néhány kérdésem:

1)

Hogy jobb a vasalás?

Félvizesen,szárazon csontszárazon vagy magától száradjon meg?

2)

Vannak tincsek amiket akárhogy vasalok kifele állnak.

Ez ellen mit tudok tenni?

3)

Kitudom úgy vasalni,hogy ne kelljen hajlakk hozzá mégse jöjjön szét annyira,vagy csak minimális hajlakk keljen?

(hetente elfogy nekem egy hajlakk)(Úgy hordom a hajam hogy a homlokom teljesen elvan takarva)

4)

Hajkiegyenesítő krémek használnak valamit egyáltalán,


Ha van valami ötletetek hogyan tudnám minimalizálni a készülési időmet megköszönném.

Amúgy nem vagyok se meleg,se emo,van barátnőm minden stimmel alul csak szeretem a hosszú hajat.(A bunkóknak:D)



Köszönöm előre a válaszokat.


2010. júl. 3. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:

azt a hogy jobb a vasalást nem értem.:D de hogyha jól értelmezem, akkor teljesen szárazon vasald csak, és használj hővédőt, vagy hajápolókat, bár nem tudom hogy fiúknál ez számít-e..

de a hajszárító roncsolja a hajat, ezért ha nem muszáj, ne szárítsd.

azokat a tincseket, amik kiállnak esetleg jobban lakkozd le, vagy ha szárítod, szárítsd befelé. ezután vasald ki, talán tartósabb lesz. a hajkiegyenesítők szerintem semmit nem érnek, nekem sem használtak. a hajlakkos problémára nem tudok megoldást.


14/L.

2010. júl. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
fiú... aztaku...O.o Két hét alatt nem feccölök bele ennyiidőt a kinézetembe...
2010. júl. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szijaa.


Szerintem reggelente mosd meg szárítsd meg és úgy könnyebb lesz a vasalás. Én lány vagyok nekem 1.5-2 óra mire mindent megcsinálok magamon. :'DD Pár év alatt már kitanulmányoztam hogy nekem hogy a legegyszerűbb leggyorsabb.. Reggel fürdök hajat mosok két fajta samponnal egy színvédővel és egy hagyományossal, aztán pici hajhab, szárítás, vasalás közben hajkiegyenesítő spray, (én imádom. :$)öltözés smink és parfüm. Mehetünk is. :'DD Szerintem ha én megtudom oldani ennyi idő alatt akkor neked is fog menni. :)

Alapból full göndör hajam van és egyenesre szárítom igy könnyebb vasalni is.

2010. júl. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 óóráát???

uhh :D szép :D

szerintem a hajlakkot kéne hanyagolnod.. ki tudod anélkül is vasalni ha jó hajvasalód van(vasalni is csak szárazon, és a legjobb ha magától szárad meg a hajad. persze utána hogy jól álljon fújhatsz rá picit. de akkoris inkább könnyen kifésülhető lakkot használj, és akkor nem kell naponta mosnod, hanem elég lesz 2-3 naponta. A kiálló tincsekkel nem tudom mit csinálj, nekemis mindig kiállnak oldalt a fülem mellett a rövidebb tincsek és én se tudok vele mit kezdeni. Egyik barátnőm tudja csak azt szögegyenesre vasalni :D

A hajkiegyenesítő krémeket meg hagyjad, tényleg semmit nem használnak

remélem segítettem :)

2010. júl. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha reggel mosod meg a hajad és meg is szárítod, ugy a legkönnyebb kivasalni, akkor még úgymond friss és könnyen formázható. Nekem az mindig be szokott vállni. Esetleg ha mégis marad olyan hajszal ami kifele áll kicsit fogj egy vékony fogu fésűt a fésűt vizesd be és huzd végig azon a hajtincsen/szálon ami kifele áll és ugy valasd meg egy kicsit. De egyébként kifejezetten vannak nedves hajra valo hajvasalok is. De sima vasaloval mindenképp szárazon. Ha ugy valasod a hajad hogy nem egybe az egészet hanem tincsenként tehát alulrol kezded haladsz felfelé akkor kitudod ugy vasalni hogy megálljon rendesen hajlakk nélkül. De ha mégse mukodik akkor ha készvagy a vasalással hajolj előre és mindenhova fujj nagyon kevés hajlakkot de elég ha csak felülre fujsz. A hajegyenesítő krémek pedig semmit se érnek.(tapasztalat). De egyébként hajlakk helyett probálkozz meg inkább a waxal vagy a zselével. Azok nem teszik annyira tönkre a hajat mert könnyen kifésülhető, persze ha nem egy egész tubussal teszel rá hanem épp hogy csak tartson. És ha ráraktad a zselét megszaradt huzd át rajta a fésüt hogynelegyen olyan összetapadt ( zsiros) hatásu.
2010. júl. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekemis félhosszú hajam van és hullámos is, de én hajvasalára negyed oránál többet nem szánok. SZoval hajvasalás + smink, igy reggel elkészülök félóra alatt és egésznap tökéletes a tartás
2010. júl. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. teljesen száraz hajad vasald

2.azok amik kifelé állnak az ne egyenesen vasald ki hanem egy kicsit befelé húzd (nekem bevált)

3.kitudod vasalni úgy hogy ne kelljen rá hajlakk és úgy is kitudod vasalni hogy hajmosástól hajmosásig tartson az a titka hogy ne csak hébe hóba gyorsan vasald ki hanem nagyon aprólékosan

4. hajegyenesítő balzsam sampon szérum hajpakolás nem ér szart se :(

2010. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 óra váó. nekem nagyon szar hajam van, mégis indulás előtt kb fél órát foglalkozok a hajammal. én használok egyenesítő krémet (gliss kur asian straight vagymi, lila), amit nem kell kimosni, és sokkal egyenesebb/tovább marad egyenes tőle a hajam, nem áll ki a fülemnél mint előtte. én is rászoktam a lakkra, mert nem tökéletes, pedig egyenesítő-hővédőt is fújok néha. de én este csak kifésülöm a lakkot amennyire csak lehet, nem mosom meg, mert kb 2 óra míg hajmosás után jó lesz a hajam. jó, nem fújom be mindenhol, csak oldalt meg lent. jó minőségű vasalóm van szerintem, vasalás után nagyon jól néz ki, de 1 óra után már kezd össze-vissza állni, ezért lakkozom, krémezem, minden sz.art csinálok h normális legyen:D
2010. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!