Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan ápoljam az ajkaim,...

Hogyan ápoljam az ajkaim, hogy ne cserepesedjen ki folyton?

Figyelt kérdés
Szinte 0,5-1 óránként használok rá ajakbalzsamot, de mégis mindig cserepesedik és fáj is, szakadozik a bőr róla amit nem bírok ki, hogy ne tépjek le. Valami házi megoldást tudtok ajánlani?

2018. júl. 15. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is, ne tépkedd! Azzal sokat rontasz a helyzeten.Igyál rengeteg folyadékot,táplálkozz egészségesen,ez hozzá tartozik az ép és hidratált bőrhöz.Az óránkénti ajakbalzsamozás semmire nem jó, sőt. Bizonyos márkák termékeihez (pl. Labello) annyira hozzászokik a bőr,hogy minél többet kened vele annál jobban kiszárad. Igaz ez nem házi praktika amit ajánlani fogok, de ha gondolod próbáld ki a stiftes kiszerelésű sima (ízesítetlen) Carmex ajakápolót. 5 éve ezt használom, ez a legjobb ajakápoló szerintem. Kb 1 nap alatt helyrehozza a legcserepesebb ajkakat is. Én max heti 1x kenem,annál több nem szükséges.
2018. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Hidratáció!

Nem lehet eléggé hangsúlyozni. Tölts le egy appot (hydro coach, daily water, water drink reminder, waterlog, kedvencem a: water time), ami segít eleget inni napközben. (és tiszta vizet igyál, ne cukrozott , színezett vizet). Egy idő után megszokod, hogy eleget igyál.


Figyelem elterelés: hajgumi a kézre. Amikor észreveszed, hogy csinálod, amiről le akarsz szokni, jól meghúzod a gumit és elengeded, had csípje a csuklódat - ezzel extra fájdalmat csatolsz a cselekvéshez és segít leszokni (kivéve, ha betegesen élvezed a fájdalmat - ami nem normális).

2018. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Meg egy pont a carmexnek. A többi csak árt, nem használ semmit.
2018. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Már nézegettem a Carmexet én is, csak drágáltam, de ha tényleg ilyen hatásos akkor kipróbálom :)
2018. júl. 15. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Az első vagyok. Lehet,hogy drágának tűnik így elsőre,de nekem elég lassan fogy. Sokkal tovább tart mint egy pár száz forinttal olcsóbb vagy akár egy azonos árú ajakápoló. Szerintem ár/érték arányban tényleg verhetetlen. Eleinte én is sajnáltam rá kicsit a pénzt,de engem meggyőzött. :)
2018. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem pont a carmex nem jött be :/ én le szoktam radírozni méz és cukor keverékkel finoman, Blistex Daily Lip Care Conditioner ajakápolót használom, ez nagyon bevált és olcsóbb is :D így napi egyszer max kétszer kenem és semmi panaszom nincs szárazságra vagy repedezésre
2018. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Én is rengeteget szenvedtem ezzel, főleg gyerekkorban, de később is előjött. Állandóan cserepes volt a szám, én is letépkedtem a bőrdarabokat, mert gusztustalan, ekkor vérzett, fájt stb.

Mára szinte teljesen rendbe jött. Amit a folyadék és vitamin bevitelről mondanak, az alapvetően igaz, de önmagában kevés. (Persze a cserepesedés hátterében állhatnak ilyen okok, de pusztán az, hogy elkezdesz vizet vedelni meg zöldséget enni, az nem segít).


A következőket csinálom:


1. fogmosás után nedves fogkefével átdörzsölöm az ajkakat. Óvatosan, hogy ne sértse fel, nem az a cél, hogy véresre csiszold, hanem hogy felfrissítsd és eltávolítsd az elhasználódott hámréteget, ami rácserepesedne.


2. Ez után a még vizes és puha ajkakat bekenem ajakápolóval. Nekem erre a célra a Bioderma Atoderm balzsam jött be leginkább. Nem olcsó, de elég napi 2x használni, így hónapokig kitart.


3. Le kell szokni a nyalogatásról. Pár másodpercre segít, de aztán sokkal rosszabb lesz. Néha az ember reflexből megnyalja a száját, de ne legyen rendszeres, ne váljon rossz szokássá.


4. Ajakápolókkal óvatosan. Amióta a fenti módszert követem, nem is hordok magamnál ajakírt. Labellot semmiképpen, mert ahogy előttem is írták, minél többet használod, annál rosszabb lesz a helyzet - ha hozzászokik a szád, kb. negyedóránként kenegetheted, mégis ki fog száradni. Ha mégis használsz ajakápolót, ne száraz, hanem nedves ajkakra vidd fel és ne nyalogasd, ne rág a szád.

2018. júl. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ, aranyosak vagytok ♥
2018. júl. 16. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!