Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez jogos volt így a fodrásztól?

Ez jogos volt így a fodrásztól?

Figyelt kérdés

Majdnem hátközépig érő hajam van, barnára festetem havonta 1x.

Régebben világosabb színű volt, így az alja jobban ledobja a festéket mint a többi rész a töve felé.

Lementem a fodrászhoz a szokásos festésre, de most azt csinálta, hogy csak a tövére kente a festéket úgy 5 centi hosszban, a többi részre nem. Kérdeztem, hogy ezt most miért így csinálja, miért nem végig keni? Azt mondta azért mert az alja úgyis hamar ledobja a színt. Kértem, hogy kenje már végig mert így el fog ütni a hosszban a két árnyalat. Azt mondta majd hatóidő végén a mosóban ráhúzza az aljára a festéket a haj tövéről, de most amúgy sem lenne ideje mert jönnek vágásra is mindjárt.

Így is lett. A tövön rajta volt vagy 30 percig a festék, aztán besamponozta és így lehúzta az aljára is a cuccot, ahol kb 10 percet volt. Ez így annyit ért amennyit...

A hajvégen máskor is spórolt a festékkel, mert amikor húzta az ecsetet a végén már sercegett az ecset annyira nem volt rajta festék.

De most be sem kente, és ugyanúgy elkérte érte a 7 ezer forintot mint amikor a teljes hajat kente. Ezt így nem érzem jogosnak.

Nem értem, hogy ha teljes festést kér az ember és nyilván nem ajándékba kérem, akkor miért nem lehet ezt teljesíteni? Ez egy szolgáltatás amiért fizet az ember. Az én hajam és én azt kértem, hogy kenje be végig, de ő okoskodik, hogy az felesleges, majd kifizetteti ugyanazt az összeget amit máskor. Többet nem megyek hozzá, ezt így nem tartom egyenes dolognak.


2018. jún. 5. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha maskor sem ugy csinalta, mint ahogy neked jo, akkor minek mentel megint hozza?
2018. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem felesleges végig festetni mindig, én a tövét szoktam csak.

De ha úgy kérted, akkor úgy kellett volna csinálnia.

2018. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Máskor végig kente csak láttam, hogy nagyon spórol a festékkel. De ettől függetlenül akkor szép lett a vége is.
2018. jún. 5. 09:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy én bekentem magamnak itthon régen, de ezt a fajta színt csak fodrász rendelheti meg a kellékestől, magánszemély nem. De majd akkor nézek más árnyalatot és bekenem magamnak, nem szoktam spórolni a festékkel.
2018. jún. 5. 09:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se jogos, főleg hogy kifizetted a teljes festést. Logikailag sem oké, ha tudja hogy a vége amúgy is jobban kopik akkor már csak azért is rá kéne kenni, ha nem keni rá és nincs mit ledobnia akkor még nagyobb lesz az eltérés 1-2 hét mosás után...
2018. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
miért festeted havonta?? elég egészségtelennek hangzik
2018. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert gyorsan nő a hajam, az eredeti színe sötét és nagyon őszülök.
2018. jún. 5. 09:54
 8/9 A kérdező kommentje:
Visszagondolva az is benne van a pakliban, hogy engem jó 15 p késéssel kezdett el, utánam meg jött egy srác vágatni és lehet, hogy így akart időt spórolni, hogy nem keni fel végig a festéket, és akkor így nem csúszott el a nap további része. Mert ahogy befejezte nálam a tőfestést már meg is jött a srác vágatni. Ha nekem végig keni, akkor csúszik ugyanúgy negyed órát.
2018. jún. 5. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Keress más fodrászt vagy fesd otthon. Ha tudod a márkát és az árnyalatot nagy eséllyel megtalálod online a festéket.
2018. jún. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!