Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam mosást követő napon...

A hajam mosást követő napon ugyan olyan zsíros, a fejbőröm pedig sebes, ha bele túrok a hajamba, fáj a fejbőröm. Mitől lehet ez? 17f

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen sampont használsz? Lehet hogy allergiás vagy rá, érdemes lenne megnézetni bőrgyógyásszal.
2018. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem "pihentesd" egy kis ideig. Ne moss hajat, csak tiszta vízzel, ne érje semmiféle szer a fejbőrödet. Ne dörzsöld durván.

Ha nem javul, akkor valóban lehet, hogy szükség van bőrgyógyászra, egyébként pedig lehet, hogy csak nem jó sampont használsz, vagy megfelelőt, de túl gyakran. Attól is lehet már zsíros, mivel egyfolytában termelődik, hogy visszállítsa a normál egyensúlyt, mert folyton lemosod. Ez egy ilyen öngeneráló folyamat.

Szóval én azt javaslom, hogy picit hagyd a hajmosást, lehetőleg minél ritkábban mosd, de persze ilyen melegben érthető, hogy gyakrabban mosod. Én például ilyen melegben szintén nem bírom ki enélkül, de heti 2-3 alkalomnál többször nem kenek rá semmit, mert az sem egészséges.

2018. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!