Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A smirgli is jó bőrkeményedése...

A smirgli is jó bőrkeményedések eltávolítására? Valaki próbálta már?

Figyelt kérdés
2017. dec. 3. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

A sarkamról mindig azzal távolítom el.

49/F

2017. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, a sarkamról én is szoktam azzal.L.
2017. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom én is.
2017. dec. 4. 22:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40 évig szörnyű bőrkeményedések nőttek a sarkamon. Aztán elkezdtem inni. Vizet, napi 3 liter körül. Azóta nincs gondom vele. Puha a bőröm, mint a baba segge.
2017. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Juliusz48 ***** válasza:
Nem tudom miért kell smirglizni.Fürdés közben kiázik annyira, hogy körömmel is lekaparható a felesleg.
2017. dec. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Csak zuhanyozni szoktam, az enyém sajnos nem ázik ki annyira. Én is kapargattam már zuhany után körömmel, de csak a felszíne jött le.

Én nem iszom ilyen sok folyadékot, ennek ellenére soha nem volt bőrkeményedésem, csak egy éve alakult ki kb. mikor szűk orrú cipőt hordtam. Mindkét nagylábujjam külső részén, ahol nyomta a cipő. Az bal lábujjamról a bőrkeményedés már mondhatni eltűnt, hiszen már nem dörzsöli a cipő, másikat hordok, aminek nem szűk az orra. De a jobbon megmaradt sajnos. Ezt betudom annak, hogy senki sem teljesen szimmetrikus, az a lábfejem biztos kicsit szélesebb, és most, hogy bőrkeményedés van rajta, biztosan hozzáér mindig a cipő széle, így folyamatosan ingerelve van, vagyis nem tud felpuhulni, és önmagától regenerálódni ott a bőröm. Ha nem lenne ott bőrkeményedés, tuti nem dörzsölné a cipő a lábam, csak az a baj, hogy így, hogy ott a nagy bőrkeményedés a lábujjamon, vastagabb is ezáltal, így meg persze, hogy hozzáér még a normál szabású cipő is.

2017. dec. 7. 23:08
 7/14 A kérdező kommentje:
A sarkamon soha az életben nem volt bőrkeményedésem. Még a nagylábujjam alatti talppárnán szokott lenni minimális.
2017. dec. 7. 23:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Naponta 4..6 liter palackos vizet megiszom, mégis vannak bőrkeményedéseim. Szerintem ezer oka lehet, a vízhiány messze nem az egyetlen, ami okozhatja.

Zuhanyzom naponta 15..20 percet, ez sem segít rajta - erre van azonban lehetőségem. Ellenben a miniplex kis barkácsgépemmel másodpercek alatt le tudom vakarni. Vannak mindenféle köszörűfejek, amikkel a pedikűrösök is dolgoznak, de nekem nincs rá szükségem. A tokmány recéje is megfelel. A gép 15 éves és a tokmányon nincs kopás. A vas és a bőr közt szerencsére van pár nagyságrend...


Fájdalommentes a beavatkozás. Annyi, hogy nem kell erősen nyomni. Közepes fordulatszám (3000...12000) teljesen elég. Mikor a bőr normális mértékre elvékonyodik, kezd picit sütni. Ekkor arrébb tolhatod a többi kemény felületre a kisgépet. Fontos, ne pedikűrre gyártott 40..60ezres gépet vegyél, azok vicc kategória, hiába aranyban mérik. Közönséges barkácsgépet keress, ami minimum 130Wattos és lehetőleg legyen flexibilis szára.

Az enyémet 8ezerért vettem szárral, tokkal vonóval persze nemcsak bőrápolásra, hanem körömreszelésre

2017. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó, de nem árt ha a szemcseméret kisebb, mint a bőröd barázdái, és új smirglivel, mert az életlen, eltömődött éget, amikor dörzsölöd. Nem tanácsos rögtön lábmosás után, a kemény bőrt jobban viszi. Körömre is jó, vágás helyett reszelni vele. Ezt is szárazon.
2017. dec. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hammerjoe válasza:

Szia!

Persze hogy jó rá! A durvább bőrréteghez egy 80-120-as tökéletes, majd finomításnak (hogy ne szálkásodjon ki a bőr) egy 300-400-as papírt ajánlok! Magam is ezt használom, és jobb, bármilyen erre a célra "kifejlesztett" pénzlenyúlós terméknél....

A számok az 1cm²-ben lévő szemcsék számára utal...

2017. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!