Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen mit tegyek?

Pattanások ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Zavarnak a pattanások, nem sok van rajtam, 5-6 ! De zavar! Esetleg a maszturbálástól lehetnek? Mostanába nem maszturbálok épp ezért! De néhány így is keletkezik! Mit tegyek ellenük? Kenem arcápoéóval és segít, de hogy ne keletkezzenek? Köszönöm a válaszokat!
2008. okt. 23. 11:07
 1/8 anonim válasza:
100%

A pattanások a zsíros bőrtől és a pórusok eltömődésétől alakulnak ki. Ha zsíros a bőröd, akkor még idősebb korban is előfordulhatnak pattanások, ha még csak most vagy a pubertás korban, akkor pedig ez természetes.

Vannak arclemosók, amik jól tisztítják az arcbőrt és csökkentik az esélyét a pattanások kialakulásának, a test többi részére is biztos vannak erre megfelelő szerek, ha máshol is van. Ha poros helyen vagy, az is eltömíti a pórusokat, a városi füst ugyancsak. Nekem anno ajánlottak baba szappant, ami elég jó is volt. Lehet menni kozmetikushoz.


Nagyban függ attól, hogy milyen a bőrtípusod és mennyi idős vagy, illetve milyen helyeken mozogsz, hogy el lehet-e tüntetni ezeket végleg. Zsíros bőr esetén mindig lesz 1-2.

2008. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

valószínü a tini korodat éled és ez a hormonok miatt van. ha nagyon sokvan érdemes fogamzásgátlót felíratni attól elmúlik.


én 28 éves vagyok és tini koromba nem volt, aztán elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, semmi gond nem volt, most egy fél éve abba hagytam és tele lettem ragyákkal. a bördoki azt mondta egyértelmüen hormonális. iszonyatosan zsírosodik az arcom. mivel erre hormon lenne csak megoldás amit íogy baba várás elött nem akarok így kiprobáltma minden féle krémet. egy valami segít hogy ne zsírosodjon az arcom, hogy kamillával mosom minden reggel, munka után és este. este fözök egy kis pohár igazi kamillát (kb féldeci) és azzal mosom át. tényleg szárít valamennyit segít. ha kijön a pattanás gyorsan vissza húzódik, meg sokkal kevesebb van.

2008. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! 16 éves vagyok, a bőrőm nemmondhatom zsírosnak, nem tudom miből lehet eldönteni..jó gondolom "zsíros" de nem annyira ... nem lakok annyira poros helyen.. viszonylag tiszta a levegő. gyakran megmosom az arcom! folyékony szappan helyett használjak "normálist" ? :) köszönöm!:)
2008. okt. 23. 11:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A maszturbáláshoz semmi köze. Menj el kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz. Nekem az vált be, hogy sörbe (alkoholmentesbe, de szerintem ez mind1) kevertem Aktív Árpát ( [link] sajnos elég drága, de ha csak erre használod, sokáig elég), fogtisztító port (tudom, hogy fura, ez a benne lévő ásványi anyagok miatt hatásos), aloe levét és ezt rákentem az arcomra este leekvés előtt. Lemosni nem kell. Próbáld kialudni magad, mert a fáradtságtól é a stressztől is több lesz a pattanásod. Én 16 éves vagyok és sajnos regeteg a pattanásom, a legtöbb krém meg szappan nem használt, még az Ilcsi-féle feketeszappan volt a legjobb. Az is használ, hogy minden nap megeszek 2 kanállal az árpából gyümölcslébe, tejbe vagy jughurtba keverve. Étkezz egészségesen, kerüld a gyorséttermi meg a túl zsíros és sós kajákat. Sminkelj minél ritkábban. Sajnos arra számíthatsz, hogy amíg tini vagy, lesznek pattanásaid, ha erre hajlamos a bőröd, de ha ezeket betartod, nem lesz annyi.
2008. okt. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

16 éves korban ez még a pubertás kori pattanásosodás, úgyhogy teljesen normális. Nekem ennyi idősen tele volt az arcom, sokkal több pattanásom volt, de még a hajam tövében is, intim területeken is, a hátamon is, a fenekemen is... talán csak a lábamon nem volt semmi... Örülj, hogy neked csak ennyi van, el fog múlni, nemsokára 24 vagyok, most van átlagban annyi pattanásom, mint amennyi neked. Mire ennyi leszel, mint én, a pattanásosodás le fog csökkenni, és alkalmanként 1-2-nél nem lesz több.

Használj arclemosót, tonic féléket, meg a baba szappant ajánlom, az nekem jó volt.


Pár év, ez a korszak ezzel jár sajnos, de nem sokáig.

2008. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Még valami, nem tudom, ki fogod-e próbálni, ez egy kis házi kence, nekem segíteni szokott, csak alkalmanként kenem fel az arcomra, és egyrészt kiszívja a zsírt, másrészt kisimítja a bőrt, ha gondolod, próbáld ki:

1. vágj vékony karikára uborkát, és tedd fel az arcodra kb. fél órára

2. keverj össze egy kis kávéscsészében egy pici tejfölt, citromlét és mézet, ezt kend fel az arcodra, hagyd rajta kb. fél órán keresztül (míg megszárad), és vízzel mosd le (semmi mást ne használj csak vizet, se szappant, se tusfürdőt, se arclemosót, csak víz)


Ezt havonta 1 alkalommal bőven elegendő elvégezni, amikor van egy kis szabadidőd.

2008. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tippet, remélem beválik! :) köszi:)
2008. okt. 23. 23:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Probald ki a candida dietat. Ha beirod a google-ba, leirja pontosan a dietat! Nagyon jo es nem fogyokura, hanem tisztitokura!
2008. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!