Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hülyeség volt leszőrteleníteni...

Hülyeség volt leszőrteleníteni a teljes testemet?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, elég szőrös fajta és az egész testemen látni a piheszőrt,mivel sötét. Van ahol erősebb, ott már régebben borotválom,de most szó szerint tetőtől talpig átborotváltam az egész testemet. 12l.

2017. okt. 10. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Okos ötlet volt, hamarosan jetit fognak látni a városodban.
2017. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha egyszer úgyis mindenhol szőrös...
2017. okt. 10. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis visszanő úgyhogy sokat nem ártottál magadnak. A borotválástól való erősödés városi legenda, tehát az sem számít mert nincs valóságalapja.


Viszont: az abnormális szőrösödés hormonproblémára is utalhat (főleg hogy most serdülsz), így nem lenne hülyeség elmenni egy orvoshoz. Ha valami gond van akkor arra kaphatná gyógyszert ami megoldja az állandó problémát, ami mégis csak hatásosabb dolog mint a tüneti kezelés az állandó borotválással.

2017. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem teljesen városi legenda.. A kis pihe szőrök amik az egész testet borítjá lanugo szálaknak hívják, és igenis megerősödhet ha állandóan borotválod. Én nem szívesen simogatnék egy mindenhol borostás lányt.
2017. okt. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szőrzet egyedül a természetes fejlődés során erősödik meg, ahogy egyre idősebb vagy. Sokan ezt keverik a borotválás mellékhatásával. Tanulmányok bizonyítják hogy nincs a borotváláshoz köze.

A borotválásnak optikailag annyi hatása van, hogy nem a szőrszál elvékonyodó végét látod, hanem a tövénél levágja ahol valamivel vastagabb a szőrszál teste. Ez a továbbnövekedéssel ugyanúgy lekopik, elvékonyodik. Maga a szőr vastagsága még akkor sem változik pozitív irányban.

2017. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pont emiatt mertem leborotválni a teljes testemet. Igaz, van akinek más a tapasztalata és ő nem ezen a véleményen van.
2017. okt. 12. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!