Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olaj okozhat bőrirritá...

Ricinus olaj okozhat bőrirritációt vagy pattanásokat?

Figyelt kérdés

Ricinusolajat már másfél éve használok szépségápolási célból. A hajamra, a szempillámra és a szemöldökömre szoktam felvinni, de egy pár hónapja furcsa dolgot tapasztaltam: Ha a hajamra vittem fel, akkor pár napra rá a homlokomon és a hajam tövén nem szokványos pattanások jelentek meg. Fontos elmondanom, hogy alapból zsíros bőröm van, tehát a pattanás nem új dolog nekem, de ezek a pattanások nagyon fájdalmasak, és nem lehet őket normálisan kinyomni, mintha az egész valamiféle allergiás reakciója lenne a bőrömnek. Korábban is volt már bőrproblémám (kb. egy fél éve) akkor a bőrgyógyász ekcémát állapított meg, de én azt olvastam, hogy az ekcéma nagyon viszket, ráadásul az ekcéma elleni krém sem volt hatásos. Arra lennék kíváncsi, hogy tapasztalt-e valaki ilyen fajta bőrirritációt vagy tud-e valaki, olyan összetevőről a ricinusolajban, ami ilyet okozhat?

UI: természetesen, ha leálltam pár hétre a ricinusolajozással, a pattanások eltűntek.



2017. máj. 31. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg is válaszoltad a saját kérdésed, valószínűleg a ricinusolaj a probléma. A helyedben azért elmennék bőrgyógyászhoz megint, de ez biztos nem ekcéma.
2017. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván nekem is ez a gyanúm, csak kíváncsi lettem volna, hogy van-e más, aki hasonló cipőben jár :)
2017. jún. 1. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!