Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez már visszafordíthatatlan?...

Ez már visszafordíthatatlan? Tönkretettem magam!?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és ostoba fejjel 14 éves korom körül elkezdtem borotválni az állam és a "bajuszom". Barna az eredeti hajszínem így a szőr is sötét az arcomon plusz mindenhol máshol is.. Sajnos több helyen is elég erős és a borotvától még erősebb lett.. Az arcomon nem volt vészes, de látott és az akkori barátom egyszer gúnyosan viccelődve megjegyezte ezt. Onnantól kezdve kezdtem el borotválni és akkor még nem tudtam mennyire ártalmas ez.. Mit ne mondjak a szám fölött és az államon rettentően erős, fekete szőr nő. Egyszerűen mindennap a sírógörcs kerülget, mert hiába kiszedem szemöldökcsipesszel pluszba le kell borotválni, hogy valamilyen szinten ne látszódjon.. Így is mindig bújok a felsők/sálak mögé. Párkapcsolatról, nyaralásokról nem is álmodom, mert emiatt nem tudok feloldódni plusz mindennap borotválkozni enyhén szólva gáz.. És így is látszik a helye ha leborotválom plusz 1 vagy fél nap alatt elkezd nőni. Teljesen be vagyok fordulva emiatt már és nem tudom mit tegyek! Gyantával még nem próbálkoztam és epillátorral sem. Gyantáztatni nem merek elmenni a kozmetikushoz mert ez nagyon égő, magamnak pedig még nem tudtam megcsinálni. Már csak a végleges szőrtelenítés segíthet? Vagy az se?! :( Ráadásul az rengeteg pénz.. Tönkreteszi az életem! :'( Tudom hülye voltam, de ezen már nem tudok változtatni. Adjatok tanácsot! :(


Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. máj. 17. 17:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon aranyosak vagytok! Az a baj, hogy nagyon erős szőr nő szóval nem pihe és ez annyira kellemetlen is.. Túlsúlyos is vagyok ezért gondoltam lehet valami genetikai probléma is. Holnap veszek egy epillátort és megpróbálkozom azzal.. Ha nem lesz jó akkor gyanta.. Sajnos nem keresek túl sokat és a végleges szőrtelenítési kezeléseket többször kell megismételni. :(
2010. máj. 17. 18:29
 12/21 anonim válasza:
Előző vagyok! Ne haragudj, hogy ilyeneket kérdezek, de máshol is jóval erősebb a szőr? A menstruációd rendben van, normálisak a ciklusaid? Arcbőröd pattanásos/hajad zsíros?
2010. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mindenhol viszonylag erős a szőr, de lehet már a sok borotválástól.. Nem emlékszem milyen volt előtte. Bár azt tudom, hogy a kezemet azért kezdtem borotválni mert ott elég sok és erős szőr volt.. Amúgy igen hamar zsírosodik a hajam, pattanásos is vagyok, de ezt én az elhízásnak tudtam be. Lehet nem is a saját hibámból vagyok ilyen? :( Hallottam valamit egy bizonyos PCO betegségről, akkor lehet ez a gond? :(
2010. máj. 17. 18:48
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy a menstruációm sincs rendben.. Hol időben jön meg hol nem és általában több mint 1 hétig tart. :(
2010. máj. 17. 18:49
 15/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat lehet nem PCO, nem jut eszembe a neve vagy már nem tudom mi van! :( :S
2010. máj. 17. 18:50
 16/21 anonim válasza:
Hát nem akarlak megijeszteni de lehet, hogy PCO áll a dolog mögött sajnos. Nem azt mondom, hogy biztos PCO-s vagy, nem akarok így látatlanban diagnózist felállítani. Szerintem mindenképp menj el nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz mert ott rendesen megvizsgálnak és kiderül. És ami nagyon fontos, hogy próbálj meg lefogyni mert az is rengeteget segíthet. Nézd meg ezt az oldalt: [link]
2010. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor mindenképpen megérdeklődöm a dolgot! :( Próbálok fogyókúrázni, de nincs akarat erőm.. Sikerült lefogynom 20 kilót de 25 jött vissza.. Most 120 kiló vagyok.. :(
2010. máj. 17. 19:07
 18/21 anonim válasza:
Felejtsd el a fogyókúrát, inkább diétázz+ mozogj sokat! De ezeket rendesen tartsd be! Mindenből ehetsz egy keveset és mértékkel, tehát semmilyen ételt ne vonj el magadtól, mert azzal csak kiéhezteted magad és több jön vissza később. Szerintem ehetsz édességet is csak sokkal kevesebbet. Ja és figyelj a szénhidrátokra, mert azok is nagyon hizlalnak + vacsorázz könnyűt és hamarabb, ne egyél nagyon késő este. Szerintem ha most elhatározod magad sikerülni fog lefogyni és valószínű enyhülni fognak a problémáid. Esetleg olvass utána a diétáknak a neten, nagyon sokféle van és sokat írnak róla.
2010. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ee
2010. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
irány a doki! tuti hormonális baj van, attól ilyen erős a szőr...stb.
2010. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!