Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Évről évre göndörebb és...

Évről évre göndörebb és töredezettebb a hajam, pedig rendesen ápolom. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Néha olyan kusza, mint egy ősember hajkoronája, és úgy veszem észre, a vasalás és a szárítás árt neki a legjobban, de ha ezeket hanyagolom, akkor is tisztára töredezett a vége, holott rendesen vágatom. Kemény, kezelhetetlen, kusza és fénytelen, pedig a Kallos termékeken át a Garnierig mindent kipróbáltam (természetesen nem váltogattam hetente), de semmi nem segít. Mit tehetnék ezzel a gagyi szerkezetű hajjal?
2010. máj. 16. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha nagyon törik, szedj valami vitamint, az nem árthat. Én most Revalidot szedek.

Fontos még pár "szabály" betartása, ha egészséges hajat szeretnél. Ne vasald, ne szárítsd hajszárítóval, ne használj zselét, hajhabot, lakkot, waxot, hajmosáskor ne dörzsöld, a végére ne tegyél sampont, csak balzsamot, a végeztél ne csiszáld a törölközővel, hanem tekerd bele, csinálj turbánt, és hagyd, hogy magától kiszívja a vizet belőle. Mikor leveszed törölközőt, úgy, ahogy van tegyél rá hajolajat. (Ne olívaolajat, mert az elég sűrű.) A Vitanolnak van hajfényolaja, 450 forint körül van a dm-ben és szerintem egy évig elég. Csak pár cseppet a tenyereden dörzsölj el, így felmelegedik és könnyebb lesz eloszlatni a hajon, majd simítsd el a hajvégeken. Nem kell sok, nekem combig érő hajam van (az is kicsit göndör) és 4-5 cseppet szoktam rárakni.

Aztán, ami a legfontosabb szerintem a sampon. Én is mindent kipróbáltam, mire találtam egy jót. Dulgon kid's a neve ( [link] nincsenek benne szulfátok, amik nagyon szárítják a hajat és jobban törik. Eddig ezt az egyet találtam, amiben nincsenek káros anyagok és nem 3000 forint. Csak 450 a dm-ben (máshol eddig nem láttam). Mindenképpen jó a hajnak, csúszós is lesz tőle, nem pedig szénakazal, mint mondjuk nekem a Gliss kurtól.

Balzsamból a Garnier Fructis Tápláló ápolás jött be nekem, az szilikonmentes, ami jó az olajozás mellett.

Én havonta-2 havonta vágom a hajam végét (0,5-1 centit), így vágni sokkal hatásosabb, mint félévente 5 centit pl.

Nem tudom, mennyire göndör a hajad, szoktad-e fésülni. Ha igen, akkor csak nagy fogú fésűt használj. A műanyag kefék a legrosszabbak.

Amit linkeltem sampont, abból a fajtából van kifésülőspray is, ami még fényesebbé teszi a hajad.

2010. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, hová vitt ez a link? Egy képet akartam, erre bead valami kínai oldalt... Remélem most jó lesz. A sárga az.

[link]

2010. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt a mindenit, nagyon hálás vagyok ezért a rengeteg tanácsért! :) A link sajna nem müxik, mert nálam hibát észlel, de holnap mindenképp körülnézek a DM-ben :P
2010. máj. 16. 09:31
 4/8 A kérdező kommentje:
OK, tökéletes ;) Köszi!
2010. máj. 16. 09:31
 5/8 anonim ***** válasza:
jó az illata ennek a gyereksamponnak?:D mert kedvet kaptam hozzá olyan cuki
2010. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Barackos illata van, a kifésülőspray pedig cseresznyés. :)
2010. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hmmmm! Csodásan hangzik! :D
2010. máj. 16. 17:31
 8/8 anonim válasza:

csak egy megjegyzés! a Revalid kapszula ugyan az mint az élesztő!napi egy kis élesztő és eléred amit a kapszulával! ( kb.a kis ujjadon lévő köröm nagyságnyi kell naponta)


üdv.: egy fodrász

2012. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!