Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért kell ennyire gyakran...

Miért kell ennyire gyakran borotválkoznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hagyományos borotvát használok, de nem eldobhatót, hanem márkásabb 4 pengéset + zselés borotvahabot.

Ha egyik nap megborotválkozom (pl. hétfő reggel) már másnapra (kedd) olyan szinten szőrős az arcom, hogy muszáj megint lehúzni - nincs szakállam, de látszik és olyan mint más embereknek 2-3 nap után.

Azt is megfigyeltem, hogy borotválkozás után pár órával ha végigtapogatom az arcom érzem, hogy nem sima, pl az államnál, de ha erősebben húzom akkor bepirosodik tőle a bőröm.


Mit lehet tenni ? Milyen borotvára/habra cseréljek ?


2016. nov. 8. 14:25
 1/5 A kérdező kommentje:
24/F
2016. nov. 8. 14:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a normális, ha naponta kell borotválkozni
2016. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis ferfikent. Egeszseges tesztoszteron szintre utal, ami manapsag keveseknek van, ugyhogy orulj neki.
2016. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyantázás tartósabb! :-)

Gondolom mert sötét színű és sűrű a szakállad. Ezzel nincs mit tenni, borotválkozol, vagy sakált növesztesz. Félmegoldás ha borostásan jársz-kelsz a világban. Szakál vágóval napi 1/2 perc alatt megoldható, hogy mindíg egyforma legyen a borostád.

Esetleg villanyborotva. Azzal gyorsabb mint a pengéssel, de nem is olyan tökéletes. Neked naponta 2x kellene, ha folyamatosan babaarcot akarsz.

2016. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Környezetemben minden más férfi ismerős 2-3 naponta borotválkozik csak azért furcsállottam.

Egyébként azt is észrevettem, hogy ha pl. 4 napig nem borotválkozom utána jóval tartósabb ideig sima, de akkor marad a napi...

2016. nov. 8. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!