Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy végre ne...

Mit tegyek, hogy végre ne legyen pattanásos sebes az arcom?

Figyelt kérdés

Az arcom évek óta pattanásos, sebes, piros..

Voltam 2 bőrgyógyásznál, különböző gyógyszereket, krémeket adtad se semmi, próbáltam házi szappant, maszkot, házi pakolás, kozmetikus.. Soha semmi nem használt, most is ronda sebes gyulladt piros az arcom. Az étkezésemmel nincs gond mert paleozok.

Mit tehetnék, hogy végre szép legyen az arcom?



2016. szept. 4. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Megfelelő kezelés kell.Én kozmetikus vagyok,de nem láttam még olyat akinek mindig sebes lenne,olyat igen,aki piszkálja jobban begyullad,még jobban nyomkodja a vége lesz ez.
2016. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem nyomkodom, de nekem nem használ semmi sajnos:/
2016. szept. 4. 10:20
 3/6 anonim válasza:
Szerintem is érdemes először kozmetikussal arcot tisztitatni utána pedig megfelelően odafigyelni az bor ápolására. Én bőröm is csúnya pattanásos mostanában, és amióta körömvirág krémmel kenegetem, tökéletesen eltűnik a pirosság illetve begyógyulnak a kisebesedett pattanások helyei. Körömvirág krémet amúgy bármilyen gyógyszertárba betudsz szerezni.
2016. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha már fáj, gyulladt és sebes, akkor szerintem ne kozmetikussal nyomkodtasd, mert csak szét fogja nyomkodni, és rosszabb lesz!

Szerintem menj el egy 3. vagy 4. bőrgyógyászhoz, belső eredetű probléma is állhat a háttérben, ki kell vizsgáltatni a dolgot. És a gyógyszerhez/ krémekhez ne úgy állj hozzá, hogy tuti nem fog az se segíteni, ugyanis időt kell nekik adni hatni, nem szabad gyakran váltogatni, hogy mit használsz. Ha elkezdesz egy gyógyszert szedni, azt addig szedd, amíg a bőrgyógyász mondja, hogy szedd, és folyamatosan járkálj hozzá vissza, javaslom a maszek rendelést, Ők sokkal nagyobb eséllyel foglalkoznak a betegeikkel, mint az államilag fizetett bőrgyógyászok.

Szerintem ha már nagyon vészes a helyzet, akkor nem fognak krémek segíteni, hanem belső eredetű probléma állhat a háttérben, menj el, vizsgáltasd ki magad nőgyógyásznál, góckutatáson, allergiavizsgálaton, stb. Ha tényleg nem csak néhány pattanásról van szó, hidd el, nem fognak kinevetni, hanem komolyan vesznek.

Hány éves vagy?

2016. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Nem fáj, csak piros és csunya, a pattanások helye megmarad, vagy új lesz..
2016. szept. 4. 21:36
 6/6 anonim válasza:
Nekem is nagyon csúnya volt, és iskolában mindig cikiztek miatta, de nem tehettem róla, hiszen mindenr kipróbáltam. Végül felíratták a Roacuttan nevű gyógyszert, ami nagyon komoly gyógyszer, vérvételre is kellett járnom hónapobta vagy két három havonta később, hogy ellenőrizzék, hogy nincs-e semmilyen mellékhatása. Egyetlen mellékhatása az volt, hogy nagyon szárítja az arcot, de ez egyben előnye is volt: az évek óta el nem tűnt pattanások, amik nekem is nagyon gyulladtak voltak, s sokstor véreztek, végre el kezdtek leszáradni, CSODÁKAT TETT!!! S akik régen csúfoltak a suliban az bolt a vicces, hogy míg nekem látványosan javult az arcom, nekik lett lett pattanásos. Nagyon tudom ajánlani, ha már tényleg semmi nem használ!
2016. szept. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!