Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyenletlen bőrfelszín?

Egyenletlen bőrfelszín?

Figyelt kérdés

Az arcom (minden részén szinte) folyamatosan miteszeresedik, a homlokom és az arcom is tele van kis dudorokkal, amik nem gyulladtak, de fényben látszanak, valamint tapintásra is ragyás. Rendszeresen tisztítva van, mégis folyamatosan jönnek ki. Nem eszem szenny kaját, nagyon ritkán iszom és mellé dohányzom. Fogamzásgátlót majdnem 1 hónapja kezdtem újra, annak még nem látszik a bőrre gyakorolt hatása.

Mi lehet a gond? Esetleg kéne egy góckutatás?



2016. júl. 23. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem féltetlenül lehet gond, valószínűleg ilyen a bőrtípusod. De ha nagyon zavar, és aggodalommal tölt el, akkor keress fel egy bőrgyógyászt!
2016. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Ez valami allergia szerintem. Étel, ital (cukor, tejtermék, olajos...) vagy a cigi is okozhatja úgy tudom.
2016. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A nem rendszeresen cigizés is?
2016. júl. 23. 15:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Ha még fiatal, akkor természetes.

De felnőtt korban is sokaknak van. Inkább az a ritka, ha valakinek tök sima az arca. Ha nem gyulladtak, nagyok, akkor nincs semmi különösebb oka.

Ilyen melegben meg eleve könnyebben kijönnek.

2016. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
22 leszek novemberben. Engem borzasztóan zavar, mert az az igazság, hogy OCD-s vagyok (dermatillománia), ami Magyarországon még nem annyira ismert. Terapeuta tud nekem csak segíteni ebben, majdnem 1 hete már nem nyúltam az arcomhoz (járok egyébként kozmetikushoz is), viszont folyamatosan jönnek ki ezek az izék, és nem tudom hogy fogom így bírni. Szedtem már gyógyszert egyébként régebben középsúlyos aknéra, de hosszútávon nem volt megoldás, valamint antibiotikumos krémeket is írt fel a doki (differin, skinoren).
2016. júl. 23. 15:43
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
50%
Ételallergiád van? Használsz termékeket a bőrödre? Miket?Lehet valami ilyesmi jellegű érzékenység/allergia áll a dolog mögött.
2016. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fogadd el magad. Senki sem tökéletesre photoshoppolt szépség a való életben.

A gyógyszerekkel és krémekkel pedig vigyázz. Terméketlenség is lehet a sok antibiotikumos kezelés és krém használatának a vége.

Fogamzásgátlótól egyébként nekem nem volt szép a bőröm. Pont akkor lett jobb, amikor abbahagytam.

2016. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Fogamzásgátló nélkül is csúnya.

La roche Posay géles habzó lemosóját, effaclar arckrémjét és néha a cicaplast kenőcsét használom. Elvileg az én bőrtípusomra van, bár eléggé szárított a lemosó, pont most fogyott el. Lehet nem veszem újra, mást kéne keressek. A bőrgyógyász ajánlotta ezeket, nem használok drogériás kencéket egyáltalán, csakis alkoholmentes dolgokat kenek a fejemre.

Ételallergiáról nem tudok, de érdemes lenne utána járni... Gasztroenterológia szakrendelésre sajnos kb fél év múlva kapok időpontot csak! Bőrgyógyász esetleg nem tudna nekem írni beutalót?

Köszi az eddigi válaszokat! :)))

2016. júl. 23. 16:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ismered akkor: [link] Elég jó :)
2016. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen ismerem, a VIP klubban is benne vagyok, és imádom Ildit :)
2016. júl. 23. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!