Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak az arcbőrömmel,...

Mit csináljak az arcbőrömmel, hogy végre normálisan nézzen ki?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Elég pattanásos az arcbőröm. Kb. 4 év alatt jutottam el oda, ahol most tartok. Voltam kozmetikusnál, a feketéket, vagyis a hústöviseket eltávolította, de azok nagyon hamar visszajönnek mindig. Voltam bőrorvosnál, most fejeztem be az egyik antibiotikumos kezelésemet a Zineryt nevezetű antibiotikummal. Most egy másik krémet használok, ami szinte egy enyhe antibiotikum, még csak 1 hete használom, eddig sok változás nem tapasztaltam. Minden este és reggel letisztítom a bőröm a Garnier micellás vizével. A kezemen, a mellkasomon, a nyakamon és a hátamon is van pár pattanás, ezekre valami alkoholos lemosót írt fel, ami nagyon jól leszárítja a hátamról. A többi területről nem száradnak le olyan gyorsan. Ha ezeket a dolgokat nem csinálnám, biztos vagyok benne hogy 3-szor rosszabb lenne a helyzet. Az arcomon, mostmár nem is annyira a pattanások zavarnak, hanem inkább hogy egész nap zsíros, úgy csillog mintha belemártották volna a fejem olajba, nagyon pórusos, vagy hát nyíltak a pórusaim, heges, régi pattanások barna és rózsaszínes foltokba maradtak fent,piros területek vannak leginkább az arccsontom körül. Nagyok nem tetszik a helyzet, de nem tudom mit csináljak. Kérlek valaki aki ért hozzá adjon tanácsot, mert semmi más bajom nincs a külsőmmel csak az arcbőröm, és sokszor nagyon elszomorodok ezen, és féltékeny vagyok azokra, akinek van minimun 5 négyzetcentiméternyi tiszta és sima terület az arcukon.

#pattanás #arcbőr #arcbőr ápolása
2016. máj. 11. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

En is hasonlo helyzetben voltam nehany eve, egeszen addig amig el nem mentem borgyogyaszhoz! Ha teheted irass fel vele gyogyszert, azok sokkal hatasosabbak, mint a kremek.En inerta kapszulat szedtem, nagyon bevalt, de csak kb fel ev mulva latszott UGY IGAZAN hogy hatasos.Nagyjabol masfel evig szedtem, ma mar gyonyoru az arcom.Hasznaltam melle kezdetben skinoren kremet, amit ha tehetsz irass fel, mert ez az egyetlen krem ami eltunteti a pattanasok hegeit, foltjait.Amit javasolni tudok az az, hogy ne hasznalj drogerias kenceket, semmire sem valok.Sima szappan, viz a legjobb valasztas.A tag porusok ellen mosd meg reggeli arcmosas utan jeghideg vizzel az arcod, ez osszehuzza a porusokat.

Remelem segitettem :)

2016. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szappannal NEM szabad arcot mosni!
2016. máj. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De szabad, ugyanis a szappan az egyetlen olyan anyag, ami azt a reteget is kitisztitja a borod alsobb hamretegeibol, amit mas arclemosok nem tudnak.
2016. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Genetikai dolog, a hormon tartalmú gyógyszerek, plusz az étkezési szokásaidon változtatás talán segítenek, a kenceficék nem.
2016. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as, ez elég seggből húzott magyarázat.
2016. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is így voltam mindig gyulladt pattanásokkal volt tele az arcom, bármivel próbálkoztam. aztán a sok kence után felírta nekem a bőrgyógyász a roaccutan nevű gyógyszert! Na kb egy hét után máris teljesen letisztult az arcom, 6 hónapig szedtem ez már kb 8-9 éve volt. És még most is lekopogom a menzesznél fordul csak elő egy - két kissebb patti. :)
2016. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!