Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi borravalót adtok a...

Mennyi borravalót adtok a fodrászotoknak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 00:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
500-1000ig szoktam adni a fodrásznak a műkörmösnek és a kozmetikusnak is. Bár én általában adok éttermekben és a kutasfiúnak is ha tankol nekem.
2010. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

02:54 vagyok


Én úgy tudom, hogy a borravalónál meg van szabva, hogy az egész hány %-át kell hozzáadni...


Így amikor kerekítek 100 forintot, akkor az egyáltalán nem annyi, és nem számít igazán borravalónak. Egyébként nem szívesen adom, nem a pénz miatt, hanem mert ellenkezik az elveimmel! Csak előfordult már, hogy sértő megjegyzést tett rám pl. a postás vagy bárki illetve úgy néztek rám, mintha belém akarnának mártani egy kést.

Ezekre a vitákra meg nincs mindig időm, így inkább mondom, hogy nem kell vissza...


De egyébként 100 forintnál többet nem igen adok, még kényszerből sem. Ha már van 200 forint, akkor mindig elveszem, mert egy 200ast könnyű zsebre rakni és ha veszek valami ennivalót gyorsan vagy egy kólát napközben, akkor azzal tudok fizetni. Na meg nem szeretem rászoktatni az embereket a borravalóra, szerintem ezt az egészet meg kellene szüntetni.

Annyira elvárják már mindenhol, hogy ha nem adsz mindennek elmondanak. Ez így nincs rendben.

2010. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

10% körül szoktam adni és felfelé kerekítek. Mondjuk attól függ, hogy milyen fodrász, ha a saját üzletében dolgozik, akkor kevesebbet szoktam inkább, ha alkalmazott (pl klier), akkor inkább többet.

Mondjuk legtöbbször akkor megyek fodrászhoz, ha valami összetettebb dolgot szeretnék és akkor már egyúttal vágatok is, szóval nekem ez kb 6-8 ezer körül szokott lenni, erre egy ezrest teszek rá.

Ha csak vágatok akkor, mivel általában pakolást is kérek, ilyen 4300-4500 között szokott lenni és akkor 5000-et adok.

Meg a hangulatomtól is függ, de valamennyit mindig szoktam..

2010. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!