Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van más választás is vagy...

Van más választás is vagy fogadjam el hogy le kell vágni?

Figyelt kérdés
3-4 napja vagyok tetves és a nagymamám azt mondta, hogy ha nem múlik el le fogja vágni (egyébként vele élek). Mit tudnék csinálni? Még sosem voltam tetves van amitől elmúlik? Vagy mindenképp rövid hajam lesz?:((
2015. nov. 28. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon ertek hozza, de szinte biztos vagyok benne hogy nem kell feltetlenul levagni.
2015. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszertárakban többféle tetű elleni szer van. Mi is vettünk régebben, de csak megelőzés céljából, mert a tesómék ovijában "tetűinvázió" volt. De tuti van kimondottan tetűölő spray/balzsam is.

Azzal ha le van vágva a hajad, még nem biztos hogy eltűnnek belőle a tetvek.

2015. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell levágni, a gyógyszertárban van tetűírtó szer.
2015. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:) és ezt magamnak is meg tudom csinálni?
2015. nov. 28. 14:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak mert a mamám szerint az a legjobb megoldás ha leborotváljuk, ezért nem akar segíteni
2015. nov. 28. 15:02
 6/12 ~OnLány~ ***** válasza:
100%

Amikor kicsi voltam az oviban én is elkaptam.

Tényleg van rá valami a patikában.

De nekem sem kellett levágni a hosszú hajamat.

2015. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 opened paradise ***** válasza:
100%
Speckó sampom 1-2 napig és közben tetű fésűvel a serkéket is ki kell szedni.
2015. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, mi a rákot csináltatok az elmúlt 3-4 napban??? Baccus, itt az internet, 3 kattintás és kidobta volna mi a teendő, te ehelyett azóta fertőzöl...


MAGÁTÓL NEM FOG ELMÚLNI! 100%


Vegyél tetűirtót, olyat amihez van kis fésű. Persze a gyártó azt fogja mondani hogy az ő szere ilyen meg olyan jó, de manapság a kis dögök simán ellenállnak, szóval a fésűre hagyatkozz. A fésű a (felnőtt) tetveket igen könnyen eltávolítja, a serkéket (kis "tetűtojások" amik masszívan rátapadnak a hajszálakra) nehezebben. Ha hosszú hajad van, akkor akár másfél órát is eltölthetsz elsőre a fésüléssel. A lényeg hogy mindenhol fésüld át jó alaposan, és nézd a fésűt hogy mit szedett ki. Ha már látszólag minden rendben van, akkor kb két hétig reggel-este még a tetűfésűvel fésüld át a hajadat. Ha maradt is benne serke, ez alatt kikel és könnyen eltávolítja a tetűfésű, de újabb tojásokat lerakni még nincs ideje.

2015. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

Ma elmentem a gyógyszertárba és vettem tetűírtót.

Azt hiszem nittyfor a neve. Vagy valami hasonló, volt hozzá kis fésű is.

Szóval azt hiszem neki állok...

2015. nov. 28. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is többször elkaptam óvodában, iskolában és mindig sikerült megszabadulnom tőle. Volt ismerősöm, akinek ilyenkor mindig levágatták a haját, de ez teljesen felesleges. Lehet kapni és vettél is ellene tetűirtót, át kell fésülni sokszor, a hajtöveken meg megtapadnak a serkék, ezeket is szépen el kell távolítani. Mondjuk ezt magadnak nem tudod csinálni, időigényes meg minden, de nekem is hosszú hajam volt és meg lehet oldani.
2015. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!