Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan aki több mint...

Van itt olyan aki több mint 10 éve szenved pattanásokkal?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta vannak pattanásaim. Most vagyok 27, férfi. Eleinte jöttek a szokásos dolgok, a különböző kenőcsök, lemosók, majd folyamatos bőrgyógyászhoz, kozmetikushoz járás. Semmi nem segített, még egy kicsit sem. Elkezdtem külföldről venni drága csodakenőcsöket, szintén nem használt. Végső elkeseredésemben 19 évesen felírta a bőrgyógyász a roaccutant. Ez volt az ami a nagy gyulladt, fájdalmas pattanásokat eltüntette, de 100%-os eredményt nem hozott. Ekkortájt tértem át, és kezdtem tanulmányozni az egészséges életmódot. Kiiktattam a cukros üdítőket, az édességet, megpróbáltam minél egészségesebb kajákat enni, mellőzni a szemét kaját. Majd jöttek a táplálékkiegészítők, különféle vitaminok, ásványi anyagok, probiotikumok, csodaszerek. Lúgosító, méregtelenítő, májtisztító, béltisztító kúrák. Meditációk, jóga, futás, edzések. Mondanom sem kell SEMMI nem hatott. Rengeteg pozitív, sikeres beszámolót olvastam, de nekem SEMMI nem segített.

Most tartok ott, hogy az utolsó dolog amit kipróbálnék az a vegán életmód. Húst, tojást már nagyon rég nem eszem, viszont a tejtermékek lennének az igazi kihívások. Ráadásul napjainkban mindenütt erről olvasni, youtube-on előadások erről szólnak, hogy a tejtermékek mennyi gyulladást tudnak az ember szervezetében okozni. Sokan a pattanások fő okának tartják. Nekem az elmúlt bő 8 évem az egészséges életmód hajszolásáról szólt. Nem mondom azt, hogy soha nem ittam meg egy kólát, zabáltam magam teli süteménnyel, sültkrumplival, rántott dolgokkal, de mindig ott volt bennem a bűntudat, és ez rohadt szar. Szinte 100% hogy ha nem lennének pattanásaim, soha nem tértem volna erre az útra. Tünetek amik mindezek ellenére fennáll, hosszú évek óta fenn álló fejfájás, heti 3-4 alkalommal biztos, olykor hányingerig, de van hogy hetekig minden nap, illetve puffadás, rossz emésztés. Orvoshoz, vizsgálatokon már voltam, semmit nem találtak, szerintük makk egészséges vagyok. Egyek sok rostot, meg igyak sok vizet. Napi szinten benyomok 7-8 banánt, 1-2 almát, 3-4 liter vizet megiszok. Természetgyógyászokból már elegem van, és az ő drága csodaszereikből. Van aki hasonló cipőben jár, mint én? Vagy olyan aki hosszú éveken át volt pattanásos, és valami segített? Nem csodaszerekre vagyok kíváncsi, hanem hogy mi okozta? Mert biztos vagyok benne, hogy valami rejtett gyulladás, étel intolerancia okozhatja.



2015. okt. 12. 23:48
 1/4 anonim válasza:
9%
Próbáld ki ezt Balea Soft&Clear Gel Dmbe lehet kapni 600ft nagyon hatásos! Ha nem válna be akkor ezt Pure Skin szinezett pattanáskezelő vagy zselé 900-1000ft körül szokott lenni oriflameből meg tudod rendelni,ez is hatásos!:)
2015. okt. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel valami jó magándokit kéne megbízni, már ha van rá pénz...

Én arra gondolnék, hogy az emésztésnek lehet köze a pattanásokhoz, szóval ott kellene kezdeni a vizsgálódást, jó alaposan.

2015. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy sokat stresszelsz? Én azt vettem észre magamon, hogy vizsgaidőszakban, vagy ha túl vagyok terhelve, olyan pattanásos leszek, mint egy kiskamasz és semmi sem segít. :(
2015. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jó az egészséges életmódod, de szerintem túlzásba se vidd. Hús maradhatna, tojás is. Viszont a glutént, cukrot és tejet kizárnám, legalább egy időre.

A másik, hogy pajzsmirigy vizsgálatod volt esetleg? Hormonokkal minden rendben?! Ebben az irányban kellene szerintem elkezdeni keresgélni. Valami tuti van! És ezt nem külső kencékkel kell orvosolni, a belső okot kell megtalálni!

Én szurkolok neked! Tudom mit érzel..

2016. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!