Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért mondják, hogy a gyantáva...

Miért mondják, hogy a gyantával 3-4 hétig sima marad a bőr? Ez totál nem igaz.

Figyelt kérdés
Szerintem akinek 3-4 hétig nem nő ki a szőre, az menjen orvoshoz. Ez az időtartam amúgy valójában arra vonatkozik, hogy addigra nő ki akkorára, hogy le lehessen szedni gyantával (vagyis elég hosszúra), nem?? És amúgy meg itt-ott akár pár nap múlva is megjelenhetnek szőrszálak, mert nem egyszerre fejlődnek és nőnek ki... Ezt a problémát ki hogyan oldja meg?
2015. júl. 18. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nem igaz, de pont amiatt, hogy nem egyszerre nő ki, kevésbé feltűnő.
2015. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mégsem látok nőket szőrös lábbal, akárhogyan is szőrtelenítenek. Csak én szenvedek ezzel. :( Fogalmam sincs, hogy csinálják.
2015. júl. 18. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:

úgy, hogy leborotválják.

télen, ősszel, amikor nem látszik annyira, akkor a nők is szőrösebbek. olyankor van hogy havonta 1x borotválom a lábam.

de tényleg gáz, amikor valaki intimgyantát kér, és közben már elég szőrös. az ilyennek mi értelme? csak pár napig lesz olyan, amilyet szeretne, vagy addig se.

meg a szemöldök... mikor eljut valaki kozmetikushoz, mert újra következik a szemöldökgyanta, addigra már sokszor totál igénytelen. én nem látom értelmét.

nem tartós, fájdalmas, ehhez képest meg drága.

2015. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Aki rendszeresen gyantát használ (vagy más módszerrel epillál) annak meggyengül a szőr újra termelése. Első alkalommal ez nem fog várt eredményt hozni, de pl aki már 7 évesen elkészült gyantázni, annak alig lesz szőrös a lába.

Én ritkán gyantázok, de 3 hetes simaságot ezzel is elérem. Akinek erősebb a szőre, annak gyorsabban kinőhet. Nagyon eltérő lehet egyénileg.


És nem fogok orvoshoz menni. Legalábbis ezzel nem. De a stílusod alapján ítélve most sikerült zöldebbé varázsolnom a bőr tónusodat...

2015. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* aki 7 évesen elkezd gyantázni * (elgépelés)
2015. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem rosszindulatból írtam, hanem komolyan. Édesanyámnak is - aki 60 éves és szőke hajú, nagyon gyenge (volt) a szőrzete - kinő 1-1 kevés. És nekem sem az nő vissza pár nap múlva, ami hosszú volt, és legyantázták, hanem az, ami a gyantázáskor még nem nőtt ki, vagy nagyon apró volt, benőtt, beszakadt stb. Ezért (is) tartom elképzelhetetlennek, hogy valakinek 3 hét alatt 1 szőrszála sem nő ki.

A gyengülés nyilván alkat kérdése, de ha gyenge a szőr, és alig látszik, akkor is ott van sajnos.

2015. júl. 18. 23:49
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A gyanta az egy óriási marhaság,soha nem értettem az embereket akik használják,bármi értelmesebb ettől.Egyrészt fáj,kezjem ott,hogy ami fáj,sanyargatod a tested és annak rohadtul semmiféle szépség rituálhoz köze nincs.Tudományosan bizonyitott tény,hogy a gyanta és minden tépéssel járó szőrtelenités mini agyi traumákat okoz.Főleg az arcon ha tépkeded pincetával a szőrt,az a legkárosabb.Ez igy van ha tetszik ha nem,és ez a tükör, a bizonyiték arra,hogy ez a legnagyobb marhaság.Természetesen 10000ből 1 embernek lesz látható károsodása,de a maradék,meg ugy kárositja,az agyát,hogy indirekt.Az a károsodás nem lesz feltétlen látható baj,de ront a kapacitásodon az szent.Meg eleve miért alázza meg magát bárki?Fizetsz a fájdalomért,szóval abszolut nem értem.Másik meg ez a 3-4 hét,nevetséges vicc.Borotva vagy minőségi krém,tartós szőrtelenités közül meg az ipl,már aki kliens rá.Az ipl messzemenőleg lever mindent,totálisan megéri.A szőkéknek nem lehet egyenlőre,de nekik kitalálnak valami ultrahangon alapulo más hullamhosszu tartományba sorolható cuccot,amitől nekik is kihullik a szőrük,de még nem sikerült feltalálni,de ez a jövő.
2015. júl. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm rendszeresen gyantáztatott 16 éves korától kezdve, mindenhol. Most 28, intim tájékon szinte már csak pár szál szőre nő vissza, a lábán szintén, teljesen "kihaltak" a szőrtüszői kb. Nekem ez már kicsit sok, nem szeretném, ha örökre teljesen csupasz lenne pl az intim tájékom.

Én világ életben epiláltam a lábaim végig, az nálam bevált. 3-4 hét tényleg kamu, addigra nő vissza kb minden szőrszál egyforma hosszra, de az első szálak nekem olyan másfél hét után megjelennek. Azok nem zavarnak, mert gyengék, sajnos amúgy a borzasztó genetikám miatt erős, fekete szőröm volt kezdetben. Szóval nekem abból a szempontból jó az epilátor, vagy ha az nem lenne, akkor gyanta, mert az erős, dzsungel-szerű fekete szőröm mára vékonyabb, szőke lett.


Úgy oldom meg az egyenetlen növekedést, hogy mikor akkora, hogy teljesen le tudom tolni a lábaimról, akkor átmegyek rajta, aztán 2 nap múlva megint, addigra a pici szőrök is elég nagyra nőnek. Onnantól olyan másfél hét és megjelennek az első kis "pihék". :)

2015. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyanta lehet hogy picit jobban fáj, de ténylegesen van 1-2 hét amíg teljesen sima a bőr. Én személy szerint nem szeretk 3 naponta borotválni és a borotvával az első nap se lesz olyan selymes a végeredmény mint gyantával. Akinek gyorsan visszanő az vagy rossz gyantát használ és a felét betépi, ami olyan mintha csak levágta volna, vagy most kezdte és még gyorsan visszanő, esetleg hipererős gyorsan növő szőre van. A 3-4 hét valóban a megint ideálisan gyantázható hosszra vonatkozik, de annak nem kell olyan hosszúnak lennie, hogy látsszon, esetleg abban a pár napban (amikor már kicsit látszik de még nem elég hosszú) hosszúnadrágban jár az ember vagy csak nem érdekli, mert annyira azért nem hosszú, hogy gáz legyen..esetleg közben borotvál egyszer, de utána amikor tudja megint kiszedi.
2015. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!