Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kíméljem a hajamat?

Hogyan kíméljem a hajamat?

Figyelt kérdés

Derékig érő hajam van, ami nagyon dús és erős szálú. Sajnos töredezett volt és le kellett vágni belőle, és szeretném megelőzni, hogy megint törjön. Minden hajápolóm szilikonmentes, használok kókuszolajat, és vaddisznószőr fésűvel fésülöm.

Viszont nem tudom, melyik lenne a legkímélőbb viselet. Ha kibontva hagyom, akkor könnyen összegubancolódik, és kifésülésnél letörnek a szálak, akármilyen óvatosan csinálom. Plusz ugye dörzsölődik is állandóan. Ha felgumizom, akkor pedig a gumitól is megtörik, plusz gyorsabban zsírosodik, ami miatt többet kell mosni. Ahogy írtam nagyon erős, vastag szálú hajam van, így összegumizni sem egyszerű, mert nehéz úgy megcsinálni, hogy rendesen lesimuljon, ne álljon ki itt-ott, ha pedig sikerül, akkor nagyon feszülnek a szálak, és az egész fejbőröm fáj egy idő után. Lazán összekötve nem szeretem, úgy ronda, és nem akarom félóránként újracsinálni.

Szóval így sem úgysem jó. Tudnátok valamilyen tanácsot adni hogyan hordjam a hajamat, hogy kímélő de mégis szép legyen? Nem szeretnék újra levágatni belőle :(



2015. júl. 6. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én hajam is erős szálú, és dús, sosem gubancolódik, mert jó a felszíne, magától kibogozódik, nem törik. Korábban voltak ilyen gondjaim, de megszűntek.

L'Oreal tükörfény balzsamot használok + Tony & Guytól valami kifésülő fényszprét, ha a balzsam magában nem lenne elég. Samponból head & shoulders vagy valamilyen garnier, de azt hiszem, a sampon mindegy. Kókuszolajat rá nem kennék, meg másmilyen olajat sem, biztosan összezsírozná meg elnehezítené csak. Az eddigi tapasztalatok rosszak.


Hajgumit nem használok, az húzza nekem is, vagy meg sem tartja. Francia csattal vagy csíptetős fésűvel tűzöm fel, ha muszáj, de általában hagyom kibontva. Amúgy lépcsősre van vágva, meg van tépve kicsit, évente párszor frissíttetem fel.

2015. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Privibe mesélhetek neked sok mindenről,de nem akarok publikálni x,y okból másik meg nem akarok regényt ide irni.(Ha érdekel)
2015. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
használj ricinusolajat :) hidratálja a hajvégeket és kisebb eséllyel kezd el tőle töredezni :) ha tudod akkor ne nagyon vasald vagy süsd be, de ha mégis akkpr használj hővédőt :) hajviseletnek meg legjobb az ha simán befonod :)
2015. júl. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!