Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tágpórusú, kombinált zsíros...

Tágpórusú, kombinált zsíros bőr. Mi lenne rá a megoldás? Segitenetek

Figyelt kérdés

Most h ilyen meleg van jobban látszanak a tágpórusok.

Régen nagyon pattanásos voltam, most már csak ritkán jön ki.

Tudtok valami szert rá ami segít? Nektek mi vált be?



2015. jún. 15. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A lényeg, hogy tisztítsd a bőröd rendszeresen, megfelelő termékekel! Nekem Himalaya Herbals arctisztítóm van. Nem a legolcsóbb, kb 1600 Ft, de nagyon jó, géles állaga van, és a funkciójának megfelel!

Utána tonizálj.

Hiába zsíros bőröd van, ugyanúgy igényli a megfelelő mennyiségű hidratációt! Hiszen, ha belegondolsz, a száraz bőr próbálja "hidratálni", így több faggyút termel. Nyáron mértékkel!!

Vannak jó pakolások miteszerek megelőzésére, csökkentésére.

Pattanásokra teafaolajat ajánlanak.

Még egy jótanács; napközben próbálj minél kevesebbszer az arcodhoz érni koszos kézzel, mivel így könnyebben begyulladhat a bőr.

Sok sikert! :)

2015. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tisztítás, tonizálás, hidratálás, enélkül nincsen szép bőr.

Tág pórusokra jók az agyagos, ásványi anyagokban gazdak pakolások, bőrradírok, illetve van a Baleának egy 200 forintos, 4 alkalomra elegendő fehéragyagos maszkja, hihetetlenül szépen összehúzza a pórusokat. Igen, hidratálj is mellé, inkább gél állagú, ill. vízben gazdag krémmel, mert a melegben hamarabb kiszárad a bőr, ami meg még több zsírt jelent a bőrön.

2015. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tág pórusokra a bha savas és a retinolos kozmetikumok a leghatásosabbak, de nyáron nem ajánlott őket használni.

ami most segíthet: agyag pakolások, bioderma pore refiner krém.

himalaya arclemosó helyett én inkább egy illat és szulfátmenteset ajánlanék, pl. balea ultra sensitive waschgel.

2015. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Esetleg tudtok valamit ajánlani ami jó a hegekre is?

2015. jún. 16. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:

hegekre AHA sav, niacinamid-ot, arbutint tartalmazó kozmetikumok, megfelelő ph értékű C vitaminos szérum, retinol, ezek tudnaks segíteni.

a niacinamid és az arbutin nyáron is jó, mert nem okoz fényérzékenységet, míg a többi cucc igen.

2015. jún. 19. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt ismeri valaki?

2015. jún. 19. 08:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Hegekre hámlasztás. A c-vitamin tényleg azért jó nyáron, mert nem tesz fényérzékennyé, kezdtenek lehet próbálkozni a Garnier dark spot correctorral, nekem bevált:

[link]


Vagy vannak C vitaminos szérumok is. Ha hámlasztanál, akkor aha savas kellene neked, erről itt tudsz olvasni:

[link]


Van olcsóbb hámlasztó is ám Pauláénál, ebayről rendelhető, Benton vagy Cosrx, 3000 forint környékén vannak.

2015. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a c vitamin is fényérzékenyít!

kérdező, a tonymoly krém inkább csak optikailag nyújt megoldást, mert szilikonos krém, ami kisebbnek láttatja a pórusokat. én használtam sminkalapként minden nap, míg el nem fogyott, de nem ténylegesen nem szűkítette a pórusokat.

2015. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!