Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek melyiket érdemeseb...

Szerintetek melyiket érdemesebb előbb megvenni?

Figyelt kérdés

Rövid, göndör, töredezett, száraz hajam van. Egyszerűen gyűlölöm.

Most lett munkám (diákmunka), a fizetésemből elég sokat a hajamra fogok költeni. Csak nem tudom, milyen sorrendben. Mindenáron szeretnék póthajat (65.000-ért tudok egy helyen). Illetve most láttam egy 55.000 ft-os hajvasalót, ami olyat tud, hogy infra fénnyel egyenesít, nem roncsolja, sőt egészségessé teszi a hajat, ráaádsul kb egy húzás és egyenes. Szerintetek melyiket vegyem meg előbb? A póthajat vagy a

hajvasalót?

Illetve mégvalamai. Ha először póthajat csináltatnék, akkor utána elgondolkodnék, hogy 55-ért vegyek-e hajvasalót vagy 35 ezerért csináltassak brasil cacaut? Brasilom már volt kétszer is, 3 hónapig tartott, csak jó tapasztalataim vannak.



2015. jún. 2. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó ötlet.

Póthaj nem valami jó.

Hajsütővas felesleges. Olyan pedig nincs, ami egészségessé teszi a roncsolt hajat :(

2015. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sose értem az ilyet, van egy roncsolt hajad amit vasalni akarsz meg póthajat tenni bele amitől még tovább roncsolódik... a végén már hajad sem lesz ennyit érsz el ezekkel. Vegyél hajápolókat, argán olajat, tanulj meg valahol göndör hajat kezelni (egy jó fodrász segíthet egy kis pénzért), mert gyönyörű, sokkal szebb mint az egyenes ha meg tudod szép loknisra csinálni majd. Persze ehhez az is kell hogy a töredezett rész le legyen vágva és egészséges legyen. Amiket te akarsz attól csak tönkremegy még jobban a hajad, és te erre akarsz ilyen sok pénzt kiadni? Semmi értelme.
2015. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát ja...

ha rövid a hajad, és hosszút akarsz, növeszd meg. a póthaj mindig ronda. kivéve az, amit hálivúdi sztároknak csinálnak, de az nem 100 ezer ft...

amúgy a göndör haj is lehet szép, ha ápolt. ha most is töredezett, akkor most sem szép, hiába egyenesíted vagy pótoltatnád.

ha a brasil cacau nem roncsolja (nem ismerem az eljárást), akkor egyenesítsd úgy.

az infrás hajvasalóról azt olvastam, hogy nem roncsolja annyira, de azért roncsol. hogy egészségesebbé tenné a hajad, erősen kétlem, és elég reklámdumának hangzik.

szóval szerintem inkább mondj le az egyenesítésről, mert így soha nem fog helyrejönni. ápold és ne tedd tönkre a hajad, hozd ki a természetességéből a legtöbbet.

2015. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Könnyű azt mondani, hogy növesszem meg... Szerintetek mit próbálok már 17 éve? Mindig csak a töredezett rész volt levágatva, mindenféle hajápolót használtam (boltit és természeteset is), meg hajnövesztő szereket is, de semmi... Egyszerűen undorító hajam van, semmit nem tudok vele kezdeni. Se hosszabb, se egészségesebb nem lesz. Genetika. Nem tudok vele mit kezdeni. Ténleg nem. Legalábbis nem természetes úton.


Olyat ne írjatok, hogy ne csináltassak póthajat, mert csúnya... Nem a póthajról kérdeztem véleményeket, ha jó fodrász csinálja (nem kell ahhoz Hollywood-i), jó hajból és jó eljárással, akkor nem csúnya és nem is lehet látni, hogy mű. Azt már eldöntöttem, hogy nekem mindenképpen lesz póthajam, csak azt nem, hogy milyen sorrendben.

Amúgy a hajvaslóban annyira én se hiszek, mert az tényleg fura, hogy egészségessé tenné... de csak jókat olvastam róla.

Én mindenképpen egyenes hajat szeretnék, jobban tetszik, mint a göndör, meg nincs is nekem kedvem reggelente besütni... (vasalás az hamar megvan, meg egyszerűbb is. Én nagyon béna vagyok mindenféle frizura elkészítésére.)


Szerintem hajvasaló helyett brasilt csináltatok (az nekem tényleg nagyon bejött mind a kétszer, nagyon szeretem), csak nem tudom, mikor érdemes. Póthaj előtt a saját hajammal (ami kb 20-25 ezer lenne), és akkor egyenes póthajat venni, majd 3 hónap múlva vissza és akkor már az egész hajamra brasil (de a póthajra nem kéne annyi, lehet, az se lenne 35.000). Ilyet vajon lehet? Mert ez már azért is jobb lenne, mert így nem lenne ennyire nyomi a saját hajam (még ha göndör/hullámos hajat tennének fel, akkor is félek attól, hogy elütne. A hüle babahajak felállnak fölül :/) Szerintem ez így lenne a legjobb, csak nem tudom, hogy mennyire lehetséges.

2015. jún. 3. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! :) Nekem is nagyon csúnya hajam volt, nem akart semmiképp sem nőlni, az egész el volt töredezve, lelapulva, nem volt dús. Vettem ricinus olajat és az megmentette. :) Kiöntesz egy kicsikét pohárba, megmelegíted, felkened a hajtövekre, kb 2 órát rajta hagyod a hajadon (törölközőbe teszed) és utána lemosod. Elég nehezen jön ki a hajból, többször is át kell mosni. Babrás, de nagyon megéri mert elkezd nőlni tőle a haj, dúsul is, jönnek a babahajak és fényesebb is lesz. Ha nem használtam volna vagy egy fél évig most még mindig nem volna hajam. Azóta már nagyon hosszú és a végét szoktam mindig vágatni. :))
2015. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!