Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fenéken lévő kevéske narancsbő...

Fenéken lévő kevéske narancsbőrre a LEGHATÁSOSABB tippek? :D

Figyelt kérdés
A válaszaitokat előre is köszönöm!! :)
2010. febr. 27. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel cellulitmasszázzsal is foglalkozom, el tudom mondani, hogy a leghatásosabb általában a komplex terápia. A narancsbőr elleni kúra több részből áll, és ezek együttesen fejtik ki a hatásukat:

- mozgás, mozgás...

- sok-sok folyadék fogyasztása (minimum 2-3 liter naponta)

- étrendi változtatás, savasító dolgok elhagyása

- a dohányzás elhagyása

- cellulitmasszázs (na itt jövök én :-))

Tehát tudok segíteni, de csak ha te is aktívan közreműködsz benne.


Első fokozatnál lehetséges, hogy a masszázs nélkül is meg tudod oldani. Mit jelent a "kevéske" narancsbőr? Állva látod? Vagy csak fekve? Vagy csak akkor, ha összefogod a bőrt a kezeddel?

2010. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fordítva írtam: fekve is látod, vagy csak állva?
2010. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha összeszorítom a bőrt, kicsit látszik.

Állva is csak kicsit.

Fekve pedig majdnem egyáltalán nem vehető észre.

:)


Pár napja még sokkal csúnyábbnak tűnt nekem, de nekikezdtem Rubint Rékázni, használom a Vichy cellulitis elleni krémét (szerinted jó?? szerintem nagyon! :D), jól bemasszírozom a bőrömbe, sok folyadékot (vizet, zöld teát) iszom meg ilyenek.


Mennyi torna szükséges, hogy ne csak eltűnjön teljesen a narancsbőr, hanem feszes is legyek nagyon? :)

Most 48 kg. vagyok és 163 cm, szóval fogynom nem kell.

Heti 2szer van időm megcsinálni Réka 20 perces popsitornáját, hétvégén.

Ezen kívül hétköznap milyen rövid tornákat végezhetnék, ha az a 2szer 20 perc nem elég??

:)

2010. febr. 27. 09:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom (mivel 18 vagyok :D), és nem tudom mik azok a savasító dolgok... :S
2010. febr. 27. 09:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok. Örülök, hogy nem dohányzol. Bár mindenki ilyen természetesnek tartaná, hogy 18 évesen nem dohányzunk! Sajnos általában nem ez a tapasztalat. De ha később rá akarna beszélni valaki, hogy próbáld ki, akkor jusson eszedbe, hogy ez is a narancsbőr egyik kiváltója.


A szomorú hír az, hogy ha állva látszik a narancsbőr, de fekve még nem, akkor másodfokú cellulitod van, amit általában már nem lehet pusztán otthoni módszerekkel kezelni. De mivel te hatásos módszert kerestél, a masszázst is tartalmazó komplex terápiát ajánlom.


Amit tenni tudsz magad is:

-minél kevesebb állati zsiradék és hús fogyasztása

-sok gyümölcs, rostokban gazadag táplálkozás (időnként néhány napos gyülmölcskúrát beiktathatsz)

-napi 2-3 liter folyadék (szénsavmentes ásványvíz, víz, tea, friseen nyomott gyümölcslé) (ne várd meg, amíg szomjas leszel!)

- sok-sok és rendszeres mozgás (futás, bicikli, torna). A heti 2*20 perc nagyon kevésnek tűnik

- káliumbevitel (erre az ásványvíz is alkalmas lehet, de a gyümölcsök is, pl. banán)


Savasít például a kávé, az alkohol. Az összes szénsavas ital. A csoki (napi 1-2 kocka étcsoki egészséges, az efölötti mennyiség már nem).

Katt: [link]


Mivel masszőr vagyok, és nincs narancsbőröm, nekem csak az általam használt olajokról lehet véleményem, nem ismerem az összes krémet, de azt tudom, hogy nagyon hasznosak azok, amelyek L-karnitint tartalmaznak.


Akármit is csinálsz, mindenképpen a folyadékbevitel a legfontosabb. Ha ez nincs meg, akkor minden más hiába, és az idődet meg a pénzedet is csak pazarlod!


A hatékony kezeléshez ebben a stádiumban valószínűleg szükséged lesz külső segítségre, azaz cellulitmasszőrre is. (Írok neked privit.)

2010. febr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudod állva úgy látszik, hogy egy picike részen olyan "bordás", alig tapintható és látható, mintha csíkos lenne.

Mióta használom ezt a krémet, sokat változott, már alig észrevehető.

Nagyon köszönöm a válaszod, rengeteget segítettél!!! :)

Megpróbálok mindent úgy csinálni, ahogyan leírtad! :)

2010. febr. 28. 08:16
 7/9 A kérdező kommentje:
A zöld tea is tilos?? :)
2010. febr. 28. 08:18
 8/9 anonim ***** válasza:

OK, hajrá, sok sikert! :-)


A zöld tea nem tilos, de ha rákeresel itt a GYIK-on, akkor írnak olyanokat, hogy a mértéktelen fogyasztása káros lehet. Tehát inkább a változatosság talaján érdemes maradni.

2010. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Vegyél masszázskesztyűt,és minden nap fürdés közben tüsfürdővel dörzsöld át,nekem se volt sok, de már eltünt.

2010. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!