Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek vissza térjek a...

Szerintetek vissza térjek a hajvasaláshoz?

Figyelt kérdés

Általánosban folyton piszkáltak a hajam szárazsága miatt.

Kb. gimi utolsó éveiben kezdtem komolyabban foglalkozni a hajammal. Azóta eltelt egy év, de a hajam nem akar rendbe jönni.

Vállig érőnél picit hosszabb(levágattam az összes eltöredezett részt).

Használtam már rá ezeket: Garnier száraz hajra való balzsam, Kallos Latte balzsam, Szűz kókuszolajos bio balzsam(eddig ez a legjobb), hajvégápoló Garnier töredezés ellen, hajvégápoló olaj(mézes ill. sima), kipróbáltam a banános-mézes házi pakolást, a tojásos-olajos házi pakolást, illetve a 100%-os szűz kókuszolaj pakolást, mindhiába!!

Egy se segített a hajamon, hiába vágattam le a törött részeket, úgy néz ki, mintha szét lenne törve még mindig, száraz, fakó. Ha tudom, akkor inkább nem vágatom le és meghagyom a törött részeket, mert a rövid haj ÍGY, ápolatlan hatással szörnyen áll!

És már most törik a vége.

Egyszerűen nincs ötletem. Már nem vasalom kb. január óta, hajszárítóhoz is csak vég esetben fordulok, és tessék...

Egyszerűen NINCS ötletem.

Komolyan már azon gondolkodom, hogy vasalom megint.

Már kiírtam egy kérdést, ott az argán olajat meg a ricinust ajánlották, de ígyis egy csomó terméket vettem(nem olcsón), ami semmit nem ér, így mostmár nem akarom fölöslegesen kidobni rájuk a pénzt.

Lehet, hogy genetikailag ilyen a hajam?

Vitamint is szedek mostmár, sportolok, az egyedüli hibám, hogy iszonyatosan kevés vizet iszom, viszont a bőröm nem száraz, CSAK a hajam, és azóta, amióta kamaszodom(most 19 vagyok).

Mivel göndören így tragikus, szerintetek sokat ártana, ha vasalnám? Hiszen ígyis-úgyis száraz.


2015. ápr. 5. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy egészséges hajnak is árt a vasalás, de ha még töredezett és száraz akkor még jobban árt neki. A vasalás helyett inkább jöjj rá arra, hogy miért száraz, töredezett a hajad. Ennek oka van. Mondjuk vitaminhiány, vagy rossz hajkefe, rossz balzsamok, rossz sampon, a szervezetedben esetleg előforduló gyulladások stb..
2015. ápr. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

A vitaminhiányra szedem a vitaminokat, kefét, fésűt nem használok.

Elméletileg a szervezetemben nincs semmi baj, semmi gyulladás szerencsére. Lehet a rossz sampon/balzsam a gond, de nem vehetek minden hónapban újat.:( De lehet az lesz, hogy tovább próbálkozom akkor.

2015. ápr. 5. 00:40
 3/5 anonim ***** válasza:

ne, az csak tovább rontana a helyzeten

az argán olajatén is tudom ajánlani, nem olyan drága és nekem jót tesz a hajvégeknek

próbálj viszonylag természetes sampont használni és az jó hogy szedsz rá vitamint, de annak is kell idő míg látványosan hat

és igyál több vizet, az amúgy is fontos

2015. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ne vasald :D nekem is ilyen. én gyakran mosom, heti 2x(viszonylag gyakran....). ugyan ez volt, tört a vége, de baromi csúnyán. nekem mondjuk tényleg segítenek az argánolajos cuccok. ilyen balzsamom van, pantene, amit nem kell kimosni, hanem inkább ilyen olaj szerű, és rajta kell hagyni akár a száraz hajon is. vizesre is lehet tenni szárítás előtt, mert véd a hőtől. nem tudom mennyibe kerülhet, ilyen kis pumpás adagolója van, és fehér színű. szerintem nagyon jó. naponta kenem vele.
2015. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbálkoztál már 100% bio cuccokkal? Legjobb.

Bio sampon, balzsam, argán olaj. Más nem kell. A hajad ne vasald semmiképp, mert a végén semmi nem marad belőle, csak letöredezik és ronda lesz. Vizet naponta 3 litert meg kell inni, lehet hogy ott a hiba.

2015. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!