Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik a szoláriumozás káros...

Mik a szoláriumozás káros hatásai?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nem vagyok szolàzium màniàs, viszont tavasszal elszoktam menni minden èvben ùgy kb 10-15 alkalommal a szolàriumba, hogy legyen vmi kezdö szintem, mielött kimennèk a strandra.

Nem szoktam leègni ès nem mindennap megyek, hanem kb. 3 hónap alatt jon ossze ez a 10-15 alkalom de lehet, hogy sokat mondok, ès csak 9. :D Mèg nem szàmoltam össze..Idèn eddig 6-szor voltam. Ha bejön a nyàr az ösz meg a tèl akkor abszolùt nem megyek. Csak azèrt kèrdezem, mert rengeteg hallom a ràdioba is, hogy mennyire kàros meg be akarjàk tiltani itt ahol èn èlek, mert, hogy börràkot okoz meg mit tudom èn mit nem okoz. De most ez tènyleg ekkora gàz ha èvente elmegyek mondjuk 10-15-ször? Vagy ez csak azokra vonatkozik akik màr tùlzàsokba esnek?! Kèrlek irjatok pàr hasznos infót! (börràk, ràncok,...) ?


2015. márc. 5. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak káros hatásai vannak: öregíti a bőrt, kiszívja a bőrből a nedveséget és ezért szárít, a fokozott melanintermelés bőrrákot okoz.

1-2 alkalom is visszafordíthatatlan kárt tehet, nemhogy évi 10-15, az rengeteg!

2015. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te már túlzásokba estél, mert amennyit jársz az már nagyon sok... az a baj hogy a legtöbb szolis ezt észre sem veszi vagy nem érdekli.

Én még nem láttam szép bőrű szolis embereket, mindnek kiszárad a bőre, ráncos, pigmentfoltos, sárgás lesz. Nyilván ezt sem veszik észre magukon különben tuti nem járnának többé. A bőrrák meg elég komoly dolog, és egyre több embert érint, szóval nem csoda ha betiltják.

2015. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha keveset mész, akkor is meglátszódik majd a bőrödön, ha nem is pár hónap alatt, de 10 év múlva biztosan.
2015. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rakattintottam a linkre amit az elso.kommemtelo kuldott.de ott arrol.pampognak h a szoli eppolyan karos mint a kozvetlen napfeny....akkor.a napra.se.lehet kifekudni ezek szerint
2015. márc. 11. 21:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet feküdni, csak magas fényvédőfaktorral ellátott napvédő használata után.
2015. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!