Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ekcémásként mi a napi bőrápolá...

Ekcémásként mi a napi bőrápolás rutinod? Milyen termékeket, márkákat használsz?

Figyelt kérdés

Hogyan próbàlod megelőzni a kiújulást?

Elég durva ekcémàm van, érdekelne hogy másnak mi vàlt be (persze bőrgyógyásznál jártam vele)



2015. febr. 22. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban volt. Egy időben nem fürödhettem rendes tusfürdővel, vagy gyógykrémmel, és mindig kellett nálam lennie nagyon erős, szteroidos krémnek, amiből csak keveset volt szabad használni.

Kézmosásnál pedig oda kell nagyon figyelni, hogy jól szárítsd meg, főleg télen, mert, ha kirepedezik a kezed, akkor lesz a legrosszabb utána.

2015. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. febr. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam egy pár napja diagnosztizálták nem pont az ekcémát, de hasonló. Fürdéshez ezt használom:

[link]

Illetve ezzel mosom le a sminket, ezzel mosok arcot. Nem olyan, mint a rendes tusfürdő, nem habzik és olyan furcsa az állaga, de bevált.


Emellé kaptam szteroidos gyógyszertári krémet, azzal kenem reggel-este vékonyan a kiütéses helyeket, de ezt csak addig szabad, amíg el nem múlnak, aztán csak ha újra előjönnek, akkor szabad. Az Eucerin márkának van egy AtopiControl fajtája, ott direkt atiopiás dermatitisre (ami olyasmi mint az ekcéma) vannak testápolók, krémek, stb. A testápolóm innen van.


Emellett kicseréltük a mosóport, az öblitőt színezék, illatanyag, stb mentesre, ugyanígy a dezodoromat és mindent, ami érintkezhet a bőrömmel. Nemsokára megyek ételallergia vizsgálatra, mert nálam az is közrejátszhat.

2015. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Magas karbamid (urea) tartalmú terméket szoktak ajánlani bőrápolásra, nekem a dm balea 15% urea testápolója vált be. 2 hét alatt helyrehozta a kézfejeimen kialakult gyulladt, viszkető ekcémát (a sok kézmosástól jött ki szülés után), amit 1,5 évig terhesség+szoptatás miatt nem volt lehetőségem szteroiddal kezelni. 250ml kb 700Ft, csíp, de megérte.
2015. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!