Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan hozhatnám rendbe az...

Hogyan hozhatnám rendbe az arcomat?

Figyelt kérdés

Általában nem szokott gond lenni a bőrömmel, de a múlt héten sajnos nagyon sok aggodalom és idegeskedés jutott osztályrészemül. Valószínűleg emiatt jöhettek elő a pattanások az arcomon. Elég zavaró, főleg, hogy nem vagyok hozzászokva. Mit tudnátok javasolni? Minden reggel és este tisztítom az arcomat háromlépcsős fázisban (lemosó-tonik-hidratáló), most kétnaponta radírozom is a tonik előtt. Elég sokat iszom amúgy is, most ráálltam a natúr zöld teára, cukor és citrom nélkül.

Mit tehetnék még, hogy rendbe jöjjön az arcom? Vagy ez elég, és legyek kis türelemmel még? Nagyjából péntek óta ilyen az arcom... hétfőn kezdődnek az óráim, szeretném, ha addigra rendbe jönne.


2010. febr. 4. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki az Aknesolt. Nagyon szárít, ezért csak közvetlen a pattanásokra kend rá. Én reggel, és este szoktam használni. Bármelyik drogériában (DM, Müller..) beszerezhető.

Ne idegeskedj, igyál sok folyadékot, és kerüld a zsíros, fűszeres kajákat.

2010. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a saját tapasztalatomat írom le, mivel nem vagyok profi kozmetikus vagy bőrgyógyász. Nekem a napi kétszeri lemosás-tonik-hidratálás teljesen szétviszi az arcomat:S és Neked se kéne ennyit kínoznod... akkor sem, ha a média folyamatosan forszírozza (hidratálókrémmel kell kenned magad a fejed búbjától a lábujjadig - ismerős? nem kell bedőlni mindennek, amit a tévében mondanak, mert pénzért mondják és nem azért mert Neked akarnak jót). A lemosás még oké, el kell távolítani a szennyeződést minden nap, a lehető legkímélőbb lemosóval. A tonik viszont, pláne napi kétszer, a legrosszabb amit tehetsz a bőröddel... egyszer még csak-csak, alkoholos, fertőtlenít és segíthet a gyulladás megakadályozásában/visszaszorításában, nade napi kétszer...? Pláne a gyulladt pattanásokra rákenni... Ez azt jelenti hogy gyakorlatilag az arcbőrödön az égvilágon semmiféle védőréteg nincs... nincs ami megakadályozza a szennyeződések pórusokba jutását. Ennek viszont pont ellenkező a hatása: még jobban meg fog ragadni benne a szennyeződés.

Az pedig az én személyes véleményem, hogy az emberek a média miatt nem képesek felmérni, mekkora baromság ez a hidratálókrém-mánia. Tudod, mi van azokban a tömeg-kenceficékben? SEMMI, ami a bőrödnek kéne, vagy csak egészséges lenne. Tisztában vagy azzal, hogy nemelég hogy rákkeltő anyagok vannak benne, még a bőrödre is liternyit kensz belőle, hogy jó alaposan beszívódjon...? A testápolók, naptejek ugyanilyenek. Ez csak az én személyes véleményem, a tapasztalatom meg az hogy amióta nem kenem magam ilyen fölösleges dolgokkal, nagymértékben csökkent még a narancsbőröm is. Nem arról van szó, hogy ne lehetne használni, hiszen a tusfürdőt, sampont, bőrradírt például lemossa az ember, nem marad rajta. De az ilyen beszívódó dolgok, felmérhetetlenül veszélyesek.

Ami nekem bevált: naponta Garnier alkoholmentes lemosó (alaposan leöblítve), 2-3 naponta Garnier bőrradír (ez sok, de amikor kijönnek a pattanások muszáj), és tiszta aloeverás krém (amit gyakorlatilag mindenre lehet használni: testápolás, kézkrém, arckrém... all-in-one hidratáló, rákkeltő anyagok nélkül!!!). Ez minden, amire az én problémás bőrömnek szüksége van arra, hogy normálisan nézzen ki - a szennyeződéseket eltávolítja a lemosó, a pattanásokon és gyulladáson segít az arcradír, ezen kívül főleg télen a zsírosság helyett kiszárad, amire a lehető legjobb az aloeverás zselé (nemmellesleg a pattanásokon is rengeteget segít), amitől puha és ragyogó lesz:) Szerintem Te is kipróbálhatnád.

Plusz info: nekem allergia miatt vannak pattanásaim, bőrgyógyásznak sikerült kiderítenie allergiavizsgálaton, ergo: nem függ az étkezéstől, stressztől stb. DE: antibiotikumos (erythromcin) pattanás elleni ecsetelőt írt fel (Aknefug), ami tényleg nagyon jól rendbe hozta az arcomat - este felkentem, reggelre a pattanás szinte el is tűnt. De ez is nagyon durván szárította a bőrömet az alkohol miatt, ezért nagyon oda kell figyelni hogy valami ellensúlyozza.

Ami még hirtelen eszembe jut, a smink: nekem, meglepő, de sokat segített az antibakteriális korrektor (Manhattan).

2010. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a tonik nekem is alkoholmentes, szóval nem szárít. nem tömegcikkeket használok, hanem biokozmetikumokat, szóval a mesterséges anyagok is kilőve :) szerencsés vagy, hogy minden kozmetikum nélkül ilyen a bőröd, nekem nincs ekkora mázlim. Az én arcomnak kell a mindennapi tisztítás és hidratálás. (és pont ennek köszönhetem, hogy nem szokott baj lenni vele)

Egyébként köszönöm a tippeket, ha van még valami jó ötletetek, szívesen veszem!

2010. febr. 4. 18:57
 4/5 A kérdező kommentje:

az allergiával kapcsolatban: most,hogy mondod, lehet hogy az ételallergiám miatt gyülemlett fel némi méreganyag a szervezetemben, és az hatott így! Majd megpróbálom kitisztítani magamból. Sajnos van egy hasnyálmirigy-problémám, ami miatt néhány ételfajtát nem tud feldolgozni a szervezetem.

Köszi a tippet!

2010. febr. 4. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem ez így elég. Én is szinte ugyanezt csináltam, amikor stressz miatt pattanásos lettem. Csak én még fehér teát is ittam, nem csak zöldet. (Nem mintha érdekes lenne, csak én azt szeretem...)

Nekem amikor stressz miatt jöttek ki nagyon makacsak voltak, egy hétbe is beletelt, mire rendeződött az arcom, szóval türelem-türelem.

2010. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!