Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilcsi gyümölcssavas kúrával...

Ilcsi gyümölcssavas kúrával valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szuper az ilcsi gyümölcsavas kúra, csak ajánlani tudom mindekinek. Már lassan 4 éve, végiszoktam csinálni egy 6 alkalmas kezelést a téli időszakban. Minden bőrporblémára jó. Én kifejezetten a májfoltos arcomra kedzetm el használni vagyis javasolta a kozmetikus. Nagyon szépen rendbetette az arcomat, persze azért tavasztól használok minden nap fényvédőkrémet. Már az első kezelésnél érezhető a különbség, lágyabb, selymesebb tapintású a bőr és gyorsabban szívódnak fel a hatóanyagok, a krémek. Leoldja a megvastagodott szaruréteget és ezt lehet is érezni tapintással. Érdemes legalább évente 1x végigcsinálni egy kúrát. Egyébként 3 havonta szabad csak, mert ehhez is hozzászokhat a bőr.Nyáron nem szabad a kúrát megcsinálni, mert nap allergiát is okozhat,viszont lehet olyat, hogy havomta 1x vagy 2x nyáron felraksz egy ilyen pakolást pl. este fele. Milyen problémára szeretnéd?
2014. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Szeretném a bőrömet egyenletesebbé tenni. Egyrészt nyáron leégtem, és hiába használtam fényvédőt, egy bizonyos területen pigmentálódva gyógyult, szóval most van ott egy jókora barna folt. Bár halványodott, de nem tűnt el teljesen.

Másrészt a pattanás utáni foltoktól is szeretnék megszabadulni. Meg a bőrömön vannak ilyen... gubicsok? (nem tudom máshogy kifejezni:) ) se nem fehér, se nem fekete, se nem gyulladt, de régen azok helyén volt pattanás, gyulladás, erőszakosan szárítgattam őket. Arra tippelek hogy beszáradt mitesszerek lehetnek, már ha létezik ilyen :D

Tavaly sokat rongálódott a bőröm a napon, tisztában vagyok vele hogy mindent nem tudok megoldani egy hámlasztó kúrával, de ha legalább a foltoktól megszabadulnék, az már sokat segítene :)

Egyébként arról tudsz valamit, hogy 10 kezelést be lehet e iktatni egy kúra kereteibe? Te írtad, hogy hatszor szoktad feltenni egy kúra alatt, én korábban nyolc kezelést vettem igénybe, de megmondom őszintén, úgy éreztem kellene még 1 - 2 kezelés, mert voltak olyan foltjaim, amik a nyolcadik kezelésnél kezdtek el halványodni. Bár emlékszem hogy sokan megdicsérték akkoriban a bőrömet, és én is elégedett voltam az eredménnyel, de már régen volt és elbizonytalanodtam :) Elhalványodtak a pozitív emlékek is, és most lényegesen több a baj mint akkor volt.

Szóval, tudom hogy nem szabad túlhámlasztani, de mivel ennél a kíméletes kezelésnél nem áll fenn az égési sérülés kockázata, így szerintem ha rányomok a nyolc kezelésre még kettőt, nagy kárt nem okozhatunk vele :) Kicsit vastagabb a bőröm, ezt a kozmetikusom is mondta.

2014. okt. 25. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, arra nem tudok választ adni, hogy a 10 alkalom belefér még-e a kúra kereteibe. 8 alkalmas kúráról én is halottam, nekem is ajánlotta anno a kozmetikusom, de sajnos nem volt rá pénzem. Ezt mindenképpen egy ilcsis kozmetikustól kérdezd meg. Az se jó, ha gyakran , havi szinten csinálunk meg egy kúrát, mert hozzászokik a bőr. 3 havonta bőven elég.Szerintem nem attól érsz el gyorsabb eredményt,ha felemeled a kúrát 10-re. Mindenhez idő kell. Van még egy nagyon jó halványító pakolás, az uborkás petrezselymes pakolás. Ha legfőbb célod a pigmenfoltok halványítása, célszerű ezt is bevetni. Viszont erről én se tudok sokat. Legközelebb ha megyek a kozmetikushoz, rákérdezek.Nem tudom, hogy önmagában kell alkalmazni vagy az eseményelőttivel kombinálva, ahogy az AHA-S esetében.Arra is kíváncsi vagyok, hogy ezzel is lehet-e kúrát alkalmazni vagy csak alkalmanként feltenni. Tudsz esetleg erről valamit? [link] És használj minden nap kövirózsa habkrémet vagy oxigénes fehérítő krémet vagy bármilyen más ilcsis halványító terméket a pigmentfoltokra egész évben. Akkor tuti a hatás. Azért írtam a a két készítményt, mert nekem bevát, azt használom évek óta.
2014. okt. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben, ha megkérdeznéd a kozmetikusodat, akkor azt már meg is köszönöm :) Ha gondolod megírhatod privátban is, hogy mit mondott, de ha ide írod is észre fogom venni, és úgy legalább mindenki más látni fogja.

Az említett foltok, amik a 8. kezelésnél kezdtek el reagálni a hámlasztásra, azok nem pigmentfoltok, a bőröm van foltokban rongálódva a nap miatt. Na ebbe most nem megyek bele mert nem tudnék úgysem normális "diagnózist" felállítani :)))

Általában nem pigmentfoltos a bőröm a naptól, nem vagyok fényérzékeny. Ez a jelenlegi nagy barna foltom is egy igazán csúnya leégés következménye, sejtettem hogy nem úszom meg baj nélkül - na meg a pattanás után maradt pigmentálódások, de szerintem ez általános probléma. Arra viszont emlékszem hogy a hámlasztás szépen eltüntetett 4 - 5 éves pattanás utáni foltokat a bőrömről. Annak nagyon örültem.

Az uborkás petrezselymes pakolásról még nem hallottam, de valóban jónak tűnik. Én még a csengőlinka szemránckrémet kaptam anno a kozmetikusomtól, egész arcra, nekem hihetetlenül jó. A fekete szappant is nagyon szeretem. Sokan írják hogy iszonyatosan szárítja a bőrüket, nekem viszont nagyon bevált, nem szárít.

2014. okt. 26. 10:16
 5/9 A kérdező kommentje:

Még egy gondolat:

A 10 alkalmat a gyorsabb eredmény elérése érdekében én azért találtam megfelelőnek, mert ha a kezelendő probléma mélyebben van, akkor a 7 - 8. kezelés alkalmával már biztos hogy kellően elvékonyítottuk a bőrt, így mélyebbre is tudunk hatolni egy - egy újabb kezeléssel, esetleg elérjük azt a mélységet ahol a probléma gyökeredzik.

Lehet, hogy szakértői hozzáállással egyáltalán nem logikus az, amit írok :) De gondolom nem hiába nem elég pl. 3 kezelés. Folyamatosan koptatjuk a bőrt a 28 nap alatt, míg végbe megy a megújulás, és az sem véletlen hogy nem szabad, hogy túl sok nap teljen el egy - egy kezelés között, nehogy visszaerősödjön a bőr. Én azt olvastam, hogy 4 nap kihagyás már sokat jelent, de ez függhet a kezelendő problémától is.

És hallottam már olyat is aki 12szer hámlasztott egy kúra során :)))) Ez már biztos saját felelősségre ment otthon, mert én minden kozmetikusnál azt olvastam, hogy 6 - 8, vagy kevés helyen a 8 - 10 alkalmat.

2014. okt. 26. 10:28
 6/9 anonim ***** válasza:

A nap, vagyis a napozás következménye, a barna folt, ami megjelent az arcodon, az májfolt. Anyukámnak a karján alakultak ki ilyen foltok, anno sokat napozott felelőtlenül.Májfolt amúgy sokminden mástól is kialakulhat, hormonális probléma, terhesség alatt vagy fog.tabletta mellékhatásaként stb...

Van abban amit mondasz. A 6 alkalmas kúrát úgy javasolják, hogy az első héten 3 nap, 1 vagy 2 nap szünettel , a második héten 2 nap és a harmadik héten 1. A régi kozmetikusom úgy tette fel, hogy az első héten 3 nap egymás után(kedd, szerda, csütörtök)majd szombaton még egy pakolást és a második héten kedd, szerda, így volt meg a 6 alkalom. Nem mindekinek így szokta, de azt mondta az én bőröm bírja és intenzívebben hat, ha nem hagyunk tartunk túl sok szünetet, persze azért kell pár nap,hogy pipihenjen kicsit a bőr. Időközben elköltöztem a korábbi lakóhelyetől az ország másik végébe és új ilcsis referencia kozmetikust kerestem.A mostanitől csak megveszem a termékeket és otthon rakom fel a pakolást. Ahány kozmetikus, annyi szokás. Megérdeklődtem a neten egy ilcsis szakembertől az oxigénes pakolás használatát. Azt írta, hogy ezt nyáron is nyugodtan lehet alkalmazni, mivel nem hámlaszt. Nagyon jó halványító hatású. A petrezselymes oxigénes 2 komponensű pakolást együtt érdemes használni az eseményelőttivel. Hetente 1x nyugodtan lehet alkalmazni. Viszont azt javasolta, hogy az első kezelést érdemes kozmetikusál elvégezni. Majd ha letelik a hámlasztó kúra, mert most azt csinálom, utánna elmegyek és megkérdezem, és ki is szeretném próbálni. Arra is rákérdezek, hogy lehet-e a gyümisavas kúra alatt, oxigénes pakolást feltenni.

2014. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elfelejtetem írni, hogy anno anyukám égett le csúnyán a karján és utánna alakultak ki összefüggő barna foltok(májfolt).
2014. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 8 napos kúra alatt , hmilyen időközönként lettek felrakva a pakolások? hány nap szünettel?
2014. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hm, remélem azért ez a májfolt el fog tűnni a hámlasztás alkalmával. Bár az egész tényleg nem annyira sötét, de megvallom, lófarokba nem merem összekötni a hajam, oldalt van és magamnak nyilván rögtön odafut a tekintetem :( Bízok benne hogy ha eltűnik, akkor nem fog újra előjönni. Tudom hogy a májfoltok sajátossága, hogy ha egyszer kijött akkor újra és újra elő fog jönni, de sosem volt a fényérzékenységgel kapcsolatom, és úgy tapasztalom hogy elég masszív bőröm van. Problémásnak sajnos problémás, de sokáig lehet nyúzni, sokat elvisel.

Amiket írtam, hogy tavaly rongálódott sokat a napon, meg hogy az idén egy csúnya leégés következtében kialakult egy májfolt is az arcomon, ez mint olyan képet ad, mintha megrögzült napozós volnék, pedig nem!! Még szolárium sem... Egyedül tavaly volt az, amikor megpróbálkoztam ezekkel a dolgokkal, szép barnára lesülni, párszor, tényleg csak párszor még szoláriumban is voltam a nyáron, mert a lábaim sehogy sem akartak barnulni... Aztán bőven elég volt ennyi, hogy a bőrömön némi károsodás alakuljon ki... Most nem a májfoltokról beszélek. A bőröm petyhüdtebb lett és valahogy már nem olyan egyenletes mint előtte.

Aztán most tavasszal használtam itthon egy erősebb savat, ami fényérzékenységet okoz. A bőrömet kissé megviselte, természetesen használtam fényvédőt mellette, de volt egy alkalom, amikor alapozót kentem fel, és erősebben tűzött a nap. Elismerem, nem a legjobb minőségű alapozót választottam, eléggé szárította a normál bőrömet is, nemhogy a kezelésbe vett bőrömet, nem tudtam sajnos azonnal lemosni, de amikor lemostam, láttam hogy rendesen megpirultam. Amikor meggyógyult, barna folt maradt a helyén. Ez fokozatosan halványodott még a nyáron is, szóval bízom abban, hogy ha eltüntetem, akkor tényleg nem fog újra előjönni.


A hámlasztásban nem volt különösebb rendszerünk. Hétfőn kezdtük, csütörtökkel folytattuk, megint hétfő, csütörtök, hétfő, aztán volt hogy vagy nekem vagy a kozmetikusomnak nem volt jó egy újabb csütörtök. Akkor kérdeztem, hogy mehetnék e rögtön másnap kedden, de azt mondta az sok, egy napot hagyni kell pihenni. Így hétfő után szerdán tettük fel, és arra mindenképpen figyeltünk, hogy ne hagyjunk ki három napnál többet. Én hiszem hogy jó munkát végzett a kozmetikusom, lelkiismeretesnek tűnik. Nekem azt mondta, hogy az első hét három, második kettő, majd utolsó hét egy, az azoknak javasolt, akiknek csúnya gyulladás van a bőrén és azonnal kell eltávolítani. Hát, én nem értek hozzá, a logikámat leírtam az előző hozzászólásomban, ahogy elvékonyítjuk a bőrt az újabb és újabb kezelések során, annál mélyebbre tudunk jutni. A többi csak az az információ, amit a kozmetikusomtól tudok, de ahogy mondod, ahány kozmetikus, annyiféle elképzelés.

2014. okt. 26. 23:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!