Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arcom egyik fele nagyon...

Az arcom egyik fele nagyon pattanásos, míg a másik teljesen tiszta, pattanásmentes?

Figyelt kérdés
Az arcom bal oldalán rengeteg gennyes, fájdalmas és bőr alatti pattanások is vannak, de nagyon sok, míg a jobb oldalon egy darab sem, ott teljesen tiszta, egészséges a bőröm. Mért lehet ez?
2014. szept. 13. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Te vagy a Batmanból, Kétarc

szerezz egy érmét

2014. szept. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyulladt góctól esetleg,de érdemes kitisztíttatni.
2014. szept. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, olvasás, gépezés közben nem szoktad a kezedet odatenni az arcodhoz? Nem kapargatásra gondolok, hanem hogy csak megtámasztod vele a fejed? Vagy melyik kezes vagy (pl. melyik kezeddel kapaszkodsz a metrón?), mert az lesz majd a koszosabb kezed, és az az oldalad lesz koszosabb az arcodon.
2014. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha főleg azon az oldaladon alszol, akkor kukázd a párnát és az újat mosd ki meg a huzatot is cseréld.

Vagy odaér a hajad.

Azon az oldalon használod a mobilt? Azt sem árt pár naponta fertőtleníteni.

Vagy tényleg azon az oldalon támaszkodsz.

Ha valami gócos gyulladás lenne, az két oldalon jelentkezne nagy eséllyel, inkább csúnya fertőzésnek tűnik. Bár lehet belső oka is persze ettől, vizsgálat nélkül nem lehet kizárni. Bőrgyógyászhoz menj mindenképp, fertőtlenítsd a környezeted is, aztán majd elküldenek góckutatásra, kapsz kencét, gyógyszert valamit.

2014. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, azon az oldalon alszol leginkább, vagy azon az oldalon telefonálsz, piszkálod kezeddel az arcod tanulás, munka közben.
2014. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos egyik sem igaz rám, mivel külön figyelek, hogy a jobb oldalamon aludjak, voltam bőrgyógyászanàl, felírt 2 krémet, azzal kenegetem, ettől javul. Jobb kezes vagyok, jobb oldalon telefonálok, nem szoktam a bal kezemen támaszkodni. Sokszor mosok kezet egy nap, soha nem nyúlok piszkos kézzel az arcomhoz, de tisztával is ritkán. Hetente többször cserélem az arctörülközőmet és gyakran mosom a kispárnahuzatot is.

Néztem arcdiagnosztikát, ott azt írtak, hogy "túlevés" és "májproblémák" okozhatnak ilyen dolgot, nos rám egyik sem igaz! Az elsőnek talán az ellentéte, a májamra pedig szedek máriatövis kapszulát.

2014. szept. 14. 23:07
 7/7 Ildi válasza:
Kedves Kérdező, találtál megoldást a problémára? Hasonló problémám van nekem is.
2021. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!