Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az aszkorbinsav tényleg csak...

Az aszkorbinsav tényleg csak "összezsugorítja" a színpigmenteket?

Figyelt kérdés
Múltkor befestettem sötétbarnára a hajam, de fekete lett, úgyhogy leszedtem aszkorbinsavval. Valaki azt írta, hogy nem sokat ér, mert nem kimossa a pigmentet, hanem összezsugorítja, és később majd "megnő". Na, én most befestettem vörössel a hajamat, szép rezessel, az eredmény viszont csúnya, sötét padlizsánlila lett. Lehet, hogy az előző sötétbarna színpigmentek megnőttek? Létezik ilyen? Nem nagyon értek hozzá... De ha belegondolok, az aszkorbinsavas lemosásnál nem volt sötét a víz, csak sárga, ami viszont a C vitamin színe... Van értelme megint aszkorbinsavaznom a padéizsán ellen, vagy inkább csak simán koptatgassam szimpla hajmosásokkal?
2014. szept. 3. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség, én is használtam ezt a módszert lilásvörösre festett hajon és minden mosásnál látszott hogy folyik a lilás víz... a végére igen halványan volt már csak a hajamban. És nem sötétedett vissza.
2014. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És aztán befestetted még, gondolom. Mennyit vártál a festéssel, és milyenre festetted?
2014. szept. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!