Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindig olyan lapos a hajam....

Mindig olyan lapos a hajam. Head&Shoulders sampont és Pantene balzsamot használok, milyet kéne? Ti mit használtok amitől dúsabb a hajatok?

Figyelt kérdés

Nekem elég hosszú és mondhatni vékony szálú,egyenes hajam van.

Annyira zavar már,hogy folyton lelapuló, mintha lenyalt lenne. Főleg a mosás után egy nappal...

Szerintetek mit használjak,hogy jobb legyen? Van valami házi praktika is? Örülnék,ha adnátok pár tanácsot.


2014. szept. 1. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak hajhabok, vagy lakkok amik megemelik a frizurádat. Vagy akár tupírozhatod is:) az garantáltan nem fog lelapulni, ha még le is lakkozod pluszban :)
2014. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyforma hosszú? Mert az nagyon lapít, ha vékony szálú. Vágass fokozatot bele és kicsit vágasd le, akkor többnek fog látszani.
2014. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát olyan lépcsősre van vágva, meg V alakú, oldalt rövidek a szálak aztán fokozatosan hosszabbodnak.

Akkor kipróbálok valami hajhabot esetleg...tupírozni eddig nem tudtam normálisan,pedig lehet rémegyszerű ...

2014. szept. 1. 22:28
 4/9 anonim ***** válasza:

van külön tupírfésű.Kérd meg anyukádat, vagy ha van lánytesód hogy segítsen benne.

De létezik sokféle hajhab is ami direkt dúsításra van kitalálva. Vagy esetleg elmész a fodrászodhoz, és kikéred a tanácsát

2014. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl hosszú a hajad. Mivel vékony, ezért jobban "kilapul". Én megkérdezném a fodrászomat, hogy milyen frizurát ajánl, amivel dúsabb lesz. De a hajhabot is érdemes kipróbálni és úgy szárítani, hogy nem lelapítod közben, hanem felfelé húzod a kefével, hogy legyen tartása.
2014. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hajhab és fejjel lefelé azaz hajtsd le a fejed és úgy szárítsd meg a hajad. ha nem is volt hű de dús hatása, már nem volt olyan lapos a hajam. nekem 2 napig bírta így szépen a derékig érő egyenes és vékonyszálú hajam
2014. szept. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a hosszú, vékony szálú hajjal nem lehet csodát tenni. Egy tépett fazon sokat segít, a felső réteg mindig rövidebb legyen, mint az alja, jobb lesz a tartása.

És szerintem a hajápolókkal is érdemes lenne kísérletezned. h&s tapasztalatból tudom, hogy nehéz sampon, felrakódik a hajra egy idő után és lapossá teszi, lehet a balzsammal együtt már sok is. Vannak speciális samponok, amik leszedik a mindenféle ápoló és formázószer-maradványokat. De az is elég lehet, ha olyan sampont használsz, ami áttetsző, balzsamot pedig nem használsz hajtőre.

Ha körkefével beszárítod, az is sokat tuningol a látszaton. A göndör-hullámos haj is nagyobb volumenű. A tupír is segít - de szerintem minden nap nem jó, tőnél töri a hajszálakat, ami hosszú távon már látványos lehet.

2014. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha rövidebb lenne is lelapulna, csak talán nem olyan mértékben. Nekem is ilyen a hajam és ezért vágattam rövidre, de sok értelme nem volt. Én azt a praktikát tudom ajánlani, hogy vagy körkefével fölfelé formázva szárítsd, vagy fejjel lefelé. Utána a tövére tincsenként hajlakk, hogy megtartsa és ne lapuljon le 1 órán belül. És a lényeg, hogy másnapra ne legyen lapos: alvás előtt kösd fel a fejed tetejére (tehát úgy, hogy a tövénél felfelé álljon), így reggel garantáltan nem lesz lapos. Akkor is rögzítheted hajlakkal.

Sokan írták a hajhabot. Nos, én is használtam, több félét is kipróbáltam, de most kb fél éve nem használok és semmi különbség nincsen azon kívül, hogy nem ragacsos a hajam. Szóval én csak a lakkot ajánlom.

2014. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, valamint arra figyelj, hogy balzsamot csak a hajvégedre használj, mert elnehezíti. Jobb lenne áttérni a fújós, öblítést nem igénylő ápolókra.


És egy új "csodaszer" a Head & shoulders-től, amit reklámoznak (én még nem próbáltam): [link]

2014. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!