Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg jobb akkor festeni a...

Tényleg jobb akkor festeni a hajat, amikor már zsíros?

Figyelt kérdés

Ugy értem, azt hallottam, hogy frissen mosott hajat, vagy 1 naposat nem érdemes festeni, meg kell várni, míg zsíros lesz.

Igaz ez?

előre is köszi a válaszokat


2010. jan. 14. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
igen igaz
2010. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
semmi jelentőssége nincs! csak annyi h akkor már ugyis megmosnád és hajfestésnél meg ugyis megmosod! Ennyi 23/L és fodrász ;)
2010. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Igen igaz.

Egyrész azért ajánlott zsíros hajat befesteni, mert a festék jobban megtapad a hajszálakon és kevésbé , később fog fakulni a másik meg az, hogy a frissen mostt hajnál a sampon feloldja a fejbőr védőrétegét és festék csípést, bőrirritációt esetleg allergiár, vagy súlyos allergiát is kiválthat.

Minél zsírosabb a haj, annál erősebb a fejbőrön lévő védőréteg és annál jobban megvédi a festéktől, dauertól, fizikai, kémiai azaz vegyszeres hatásoktól a fejbőrt ugyanakkor, ezt soha nem szabad elfejeteni, hogy bármilyen kémiai hatás pl. festés, dauer stb... bármikor kiválthat vaamilyen allergiát még akkor is ha az illető addig még nem volt allergiás.

Szóval nem érdemes frissen mostt hajat festeni. Sokan azért mossák meg, mert pl. gusztustalannak tartják, ha zsíros hajjal mennek el a fodrászhoz stb... de ez hülyeség, mert a fodrászok ezt tudják, sőtt anno nekem is ezt ajánlotta.

2010. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 2. hozzászóló! A válaszod csak részben igaz. Ha fodrász vagy és jó fodrásznak tartod magad, azért ilyet bne írnál. Mert igen is van jelentősége. A hosszú válaszló voltam.
2010. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

A hosszú jól írta,igaz:)

Viszont nekem egyszer osztálytársam 1hétig fullzsíros hajjal járt suliba,és undorító voltmár de nagyon,ő is aztmondta hogy a festés miatt nem mossa.

2010. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
az a lényeg, hogy száraz és ne előmosott legyen... amúgy én is meg szoktam várni, még hajat kell mosnom, és előtte festek:)
2010. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Huhh, nagyon szépen a gyors válaszokat!! :)

Akkor várok pár napot mosás után.

2010. jan. 14. 14:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj, hát kimaradt a köszönöm!!! :D:D
2010. jan. 14. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:

de aranyos vagy :O *.*

igen tényleg jobb a 3. válaszoló tökéletesen leírta x3

2010. jan. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!