Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindenkinek kiütéses lesz, ha...

Mindenkinek kiütéses lesz, ha leborotválja "ott"?

Figyelt kérdés
2008. aug. 3. 18:46
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem. :D

Max begyulladnak a szőrtüszők, de krémekkel vagy más szőrtelenítőkkel elkerülhető.

2008. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Eddigi tapasztalataink szerint igen. Persze mindez krémekkel eltüntethető, de akár kozmetikushoz is elmehetsz sőt tanácsokat is kérhetsz. Biztos bővebb információval lát el.
2008. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem sosem szokott kipattogni a bőröm intim borotválkozás után, lehet, én ilyen csodabogár vagyok... Régebben egyszer-kétszer megtörtént, de már nagyon rég nincs ilyen problémám, mivel fürdés közben borotválkozom.
2008. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak eleinte volt, aztán hozzászokott a bőröm vagy mifene... fürdés közben borotváld.
2008. aug. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem is eleinte sok kiütésem volt, aztán most egyre kevesebb. Remélem ahogy fentebb írták, tényleg teljesen elmúlik. :)
2008. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
amikor leborotválod a szőrszálat megvágod egy picit a bőrt, ebbe a bacik megtelepdnek és attól is(!) kipattoghat! Nekem megszokta a bőrőm. Borotválás után kend át a bikinivonalat meg a "dombot" alkoholal! Az ajkakat NE!4-5 alkalom után megszokja a bőr
2008. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg nőnek lesz "ott" szörtüszőgyulladása. Én a gyantázást javaslom, fáj de sokkal jobb.
2008. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Többé-kevésbé igen. Én csak pöttyös leszek egy fél órára. De van akinek akár 2 nap múlva is látszik.
2008. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez megoldja-e teljes mértékben a problémátokat, de férfiként avatottan állíthatom, hogy a nők (legalábbis akikkel én ilyen viszonyba kerültem) nem tudnak borotválkozni.


1. borotva habot, vagy valamilyen bőrsíkosító, szőrt puhító anyagot kell használni, de legalább tusfürdővel, szappannal vastagon be kell habozni a kérdéses területet


2. friss borotvát kell használni, éleset. Az intim területek szőre majdnem olyan erős, mint egy férfi arcszőrzete, szóval nem egy sokszor használt, ezer éves borotvával kell nekilátni. Maximum 3-5 alkalommal használjátok ugyanazt a borotvát, és jó minőségű, 2-3 pengéset vegyetek. Hogy eldobhatós, vagy cserélhető fejes az mindegy, de a penge új legyen.


3. Borotválni szálirányban kell, tehát amerre magától simul a szőr arra felé kell húzni. Erősen nyomni nem kell, csak vigye le a szálakat a tövüknél. Lehet egy mozdulattal végighúzni egy csíkot, de lehet 1-2 centis mozdulatokkal, mindig egy kicsit visszább téve a borotvát. A lényeg, hogy ne a szőrre helyezd rá a borotvát húzás előtt, hanem egy sima részre, és úgy húzd bele a szőrbe.


4. A rendes eredményhez a kérdéses bőrfelületet minél jobban ki kell feszíteni. Hónaljnál fel kell emelni a kart, lábak között nem tudom, az bonyolultabb, de biztos meg lehet oldani. Esetleg lehet segítséget kérni a kedvestől :)


5. Borotválkozás után kell valamilyen bőrnyugtató szert használni, de ez nem ugyanaz, mint a testápoló, ugyanis az szart sem ér erre, inkább árt. Vannak alkoholmentes after shave folyadékok, vannak direkt női after shave krémek, tessék beszerezni.


A borotválkozás művészet, a fiúk is éveken át tanulják. És nézzétek meg a 16-22 év közötti fiúk arcát, soknak tiszta pattanás a szakáll terület, na ők nem tudnak borotválkozni. Amelyik idősebb férfinak heges, forradásos az arcbőre, az pont azért van, mert fiatal korában, amikor még puha volt az arcbőre szarul borotválkozott, és úgy maradt. Szóval csak okosan. Remélem segítettem.

2008. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem, ahányszor próbáltam 1-2 órán belül biztosan kiütött, ráadásul már borostássá is lett. Viszont a gyantázással kifejezetten jó eredményeim lettek, utána sima és selymes a szőrtelenített terület és csak jóval később nő vissza gyengébb szálakkal, viszont valóban igen fájdalmas tud lenni. A végleges szőrtelenítés valóban végleges lehetőség erre a macerára.
2008. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!