Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha pikkelysömöröm...

Mit tegyek ha pikkelysömöröm van és gyorsan zsírosodik a hajam?

Figyelt kérdés

1 éve kezdődött, nagyon korpás volt a hajam és kipróbáltam mindenféle sampont ,de semelyik sem használt

aztán elmentük az anyukámnal bőrgyógyászatra,ahol rögtön azt mondták,hogy tini kor stb. blablabla írtak fel valami gyógynövényes sampont és hazaküldtek minket de semmivel sem lett jobb

Elmentünk egy másik orvoshoz aki megállapította,hogy pikkelysömöröm van ,és 2 hétig valami szteroidos szerrel kellet kenni a fejbőröm,akkor úgynézett ki,hogy javult a helyzetem a szteroid hatása kb. 1 hónapig tartott és azóta max. 2 nap amit kibír a hajam de a 2. nap végére már nagyon csúnya,olyan mintha 1hónapja nem mostam volna ki,a pikkelysömörre megtaláltuk sampont és szinte alig van 1-2 db korpa a hajamban viszont nagyon gyorsa zsírosodik,nagyon fontos lenne a segítségetek ! mit tudok ilyenkor csinálni? :/



2014. júl. 14. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Fehér cukrot, kakaót, csokit, tejterméket, erős paprikát, alkoholt, üdítő italokat, süteményeket kerüld el.

Csirke az jó és párolt zöldség hegyek mindennap. A zöldségeket szószerint vedd. Plusz multivitamin és minimum 2.000 mg C-vitamin.


Mozgás, gugolás, hasizom, bicikli, gyaloglás.


Lelki oldal. Legyél nyitott, megbocsájtó, rugalmas. Ne emelj lelki falakat magad körül és ne legyen benned elfojtott düh és indulat.


Szteroidok: Felejtsd el őket, rászokhatsz mert az immunrendszered helyett oldják meg a feladatot és minél jobban rászoksz annál több kell belőle. A cél hogy az immunrendszeredet kell erősíteni.

Mozgás, táplálkozás, lelki hozzáállás ez a kulcs.

2014. júl. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekelne, hogy az első tapasztalatból beszél-e vagy csak olvasta valahol. Nem kötekedésből mondom, de nem biztos, hogy mindenkinek elég ennyi. Persze egy próbát adhatsz neki, ártani nem fog az egészséges életmód és nem kizárt, hogy segít a problémán.

Sajnos jó és tuti megoldást nem tudok javasolni, de a sampon érdekelne, tesóm hasonló panaszokkal küzd, főleg allergiaszezonban. Nála csak az elocom segít, csak ugye azt nem lehet állandóan használni. Viszont nála biztos nem vált be az első által írt módszer, egy időben komolyabban testépített (csak tisztán, semmi por meg tabletta), szóval megvolt a szigorú csirkés-zöldséges-rizses diéta, vitamindús táplálkozás és a mindenféle mozgás is. Ennek ellenére akörül volt a legdurvább állapotban a fejbőre és a füle.

Mivel írtad, hogy még tinikorban vagy, el tudom képzelni, hogy ez a gyors zsírosodás annak a hatása. Az arcbőröd is zsíros? Mert akkor valószínű. Tizenéves koromban nálam is volt egy ilyen időszak, akármit csináltam, kb naponta moshattam a hajam. Vagy ez a csodasampon is lehet a ludas, van, ami nagyon szárít, és emiatt bezsírosodik gyorsan a fejbőr, vagy éppen nagyon olajos állagú eleve és az rakódott fel.

Így a leírásod alapján valószínűleg a második dokinak volt igaza és tényleg pikkelysömöröd lehet, talán érdemes lenne egy olyan orvost vagy akár természetgyógyászt felkeresni, akinek ez a szakterülete. Elég felkapott téma, szerintem az ország minden pontján találhatsz ilyet. De így látatlanban nehéz biztos ötletet adni, az pedig nem mindig célravezető, ha a saját bőrödön kísérletezel ilyen esetben. Jobb, ha egy hozzáértő lát, megvizsgál, ki tud kérdezni, mert ennyi alapján, ami leírtál, senki nem tud tuti jót mondani. :) Ha esetleg leírod, hol laksz, hátha valaki tud megbízható dokit javasolni.

2014. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit írtam az színtiszta tapasztalat és több mint 1 millió ft, utazás, krémek, teák, természetgyógyászok, orvosok stb.. A pikkelysömör összetett dolog ezért lehet csak nehezen gyógyítani vagy egyáltalán nem. De maradjunk annál hogy lehet. Ez gy hosszú téma.


Ami fontos. A szépség belülről fakad. A pikkelysömör is csak belülről gyógyítható. A külsőleg alkalmazott samponok, szteroidos krémek stb. csak a tünetet szüntetik meg a kiváltó okot nem. A pikkelysömör egy jelzés a test részéről hogy valami nincs rendben.


Változtatni kell az étrenden, változtatni kell a lelki hozzáálláson, figyelni hogy mindig hidratált legyen a test. Pl. sok zöldség és napi 3 liter tisztított víz alap.

Én semmilyen feldolgozott kaját nem eszem, konzerv, felvágott, üdítő, hosszú a sor. Plusz figyelni, mikor és mitől jön ki jobban, azokat a kajákat el kell kerülni.


A szteroidos krém kicsit megkeverte a fejbőrt és a hajhagymákat ezért van ez a probléma. Ezt úgy hívják hogy félrekezelés.

Drukkolok neked kedves kérdező. Remélem rendbe jössz.

Sok sikert.!

2014. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat,mindenképpen kifogom próbálni.

A sampobt gyógynövényes boltban vettük, de lehet gyógyszertárban is kapni isana márkájú és eredetileg száraz korpára van,de nekem bevált :)

egyébként 2. kérdező egyáltalán nem zsíros az arcom, nem is száraz, normál arcbőröm van,néhány pattanás van az arcomon de gondolom ez is a tini kornak tudható be :/

2014. júl. 15. 17:39
 5/6 anonim válasza:

A pikkelysömör a tudomány jelen állása szerint nem gyógyítható, genetikai alapú, autoimmun betegség.

A kezelés eredménye egyénenként eltérő lehet.

2014. júl. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én talán tudnék segíteni ha nem találtál még megoldást a kezelésre vagy akár a teljes gyógyulásra. Keress meg privátban a vizazelet@freemail.hu

Imre

2014. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!