Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mérgező hajfestékek?! Tudtok...

Mérgező hajfestékek?! Tudtok jobbat?

Figyelt kérdés

4 hónapja kezdtem el festeni a hajamat, már aktuális lenne az újrafestés, mert 1-1,5 centis lenövésem van (eddig 4hetente festettem). Viszont utánanéztem az összetevőknek, és már értem, miért mondják a festékre, hogy rákkeltő. Ma akartam újrafesteni a hajam egy élénk vörössel, de így inkább lemondok róla. Most azt sem tudom, mi lenne a legjobb megoldás, mert egyrészt lenövésem van, másrészt az eredeti hajszínem sötétegérke-színű, szóval örülnék, ha lenne valami barátibb megoldás... Tanácsok?


Arra is gondoltam, hogy akkor jobb híján majd ombrézni fogok, így nem juttatom a fejbőrömre és azon keresztül a szervezetembe a vegyi anyagokat, de szerintem saját hajszínen nem néz ki jól az ombre, legalábbis ha az embernek egérszínű haja van, azon nem néz ki jól semmilyen másik szín. Vélemények?


A legjobb lenne egy olyan festék, amiben 0% méreganyag van, de gondolom, ilyesmiről nevetséges még csak álmodoznom is. Azt olvastam, még a hennában is vannak kivetnivaló dolgok. Ezen félelmeim fényében pedig végleg lemondhatok a vörösről, igaz? A mostani hajfesték olyan világosra kopott, hogy egy jó kis vörös simán megfogná... De így... Áh, tök csalódott vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat.

L22


2014. júl. 13. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig a henna az nagyon jó :) én azt használom. Tök fényes meg egészséges lett tőle a hajam és megindult a növésben.

Csak az a baj, hogy rendes festék és hennázás között várnod kell elég sokat, mert a két anyag ha érintkezik, kb letörik a hajad.

Szerintem még várjál és utána próbáld ki a hennát.

Persze a hennától nem kell nagy színbeli változást várni, inkább csak árnyalatot ad a hajadnak, és ha rásüt a Nap akkor igen szép :)

2014. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a henna nem tud világosítani. És mennyit kell várnom a két festés között, hogy ne essen le a hajam? Le kell nőnie az egésznek?
2014. júl. 13. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!