Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az ilyen sötét hajat befogja...

Az ilyen sötét hajat befogja a hajszínező?

Figyelt kérdés

Most ombre hajam van, de a szőkét úgy is le akarom vágatni, mert már csúnya.

Van olyan színező (tartós) ami befogná rendesen, szőkítés nélkül a hajam?

Mennyi idő, míg kikopik? Egyenletesen kopik ki?

Tudom, hogy a hajfestékre ritkán, de lehet allergiás valaki, nem is merem azzal befestetni, mert sok mindenre allergiás a bőröm, szerintetek a hajszínezőre az lehet?

És ha megyek mondjuk nyáron strandra akkor nem is mehet vízbe a hajam, hogy ne fogja be a vizet?

Milyen szín állna jól?


[link]



2014. júl. 10. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez Te vagy a képen? Bátor vagy, hogy be merted linkelni a saját facebook profilodat.


Na, először is a véleményem: nagyon szép vagy így is, de gondolom, hiába mondom. Egy természetes szépség százszor szebb tudd lenni, mint egy festett szépség. Sötét szem, sötét haj, ha fiú lennék, biztos ez lenne az esetem (bár lányként is ezeket a színeket preferálom :D).

De tudom, hogy egy nő addig nem nyugszik, amíg ki nem próbálja a festést, ha már egyszer kitalálta, hogy festeni akar (én is épp ezzel szórakozom, néha akarom vissza a saját színemet, néha viszont egyre harsányabb színeket nézegetek).


Először is milyen márkát szeretnél használni? Ha nem írod le, nem tudunk segíteni. Nekem tapasztalatom a L'Oreal Casting Creme Gloss-szal és a Perfect Mousse-szal van. Nekem ugyan nem ennyire sötét a hajam (a Tiéd inkább feketének tűnik, semmint sötétbarnának), de egy vöröses árnyalatú világosbarna nagyon szépen befogta a sötétbarnámat, és én se szőkítettem előtte. Ez a termékcsalád állítólag 28 hajmosásig tart, de szerintem nem tud ez se teljesen kikopni a hajból. Egyébként szépen kopik, egyenletesen, az én színem kopva szebb is, mint frissen festve. Nekem nem szárította a hajamat, én legalábbis nem érzékeltem ilyesmit, talán kicsit szebb is volt tőle a hajam, de ez nyilván érzéki csalódás, hisz a festés sehogy se tudja gyógyítani a hajat, max rontani rajta. Szóval ez egy jó termékcsalád, de olvastam olyat, hogy valakinek hullott tőle a haja. Egyébként festés előtt szokás tesztet végezni, a füled mögé kell kenni egy kicsit a bőrödre, és 1-2 nap múlva konstatálni, hogy allergiás vagy-e rá vagy sem.


A Perfect Mousse szerintem szárított a hajamon, de legalább dögös vörös voltam tőle - de inkább legyek barna, mint szárazhajú, szóval nem veszem újra a festéket. Egy hónap után még mindig vöröses a hajam, szóval szerintem ez se kopik ki, bár ez vörös, az meg nehezen eltávolítható szín (vagyis sehogy). A barnáiról azt olvastam, hamar eltűntek a hajból.


Az a lényeg, hogyha világosítani akarsz a hajadon, semmiképp se olyan festéket vegyél, aminek a dobozás sötétbarna hajú nő van (mert abból fekete lesz), és a középbarnát se javaslom, mert abból meg sötétbarna lesz. Tehát amit látsz a dobozon, a valóságban sötétebb. Így én valami sötétszőkével futnék neki a hajadnak (az valójában középbarna lesz), és megnézném, egyáltalán látszik-e változás a hajadon.


A nővérem úgy csinált teljesen szőkét a barna hajából, hogy minden hónapban szőkét festett a hajára, és 3-4 hónap alatt teljesen szőke lett. Tehát minél többször fested, annál jobban fog látszani az eredmény.


Persze vannak azok a párszázas festékek, amik 2-3 mosás alatt TÉNYLEG lejönnek, de azok nem képesek a világosításra, abszolút semmi nem látszana a hajadon.


Én most az Oliát tervezem kipróbálni, mert ott van olyan szín, amivel szemezek, állítólag az is egy olyan termékcsalád, ami hamar kikopik a hajból.


Javaslom neked a kremmania.hu-t, beírod a keresőbe a termék nevét, és rengeteg véleményt olvashatsz róluk. Festés előtt mindenképp tesztelt majd.

L22

2014. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra viszont ügyelj, hogy ne sötét színt kenjetek a hajadra, mert egy festett sötétet már nem tudsz majd szépen világosítani.
2014. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a válaszért :)

[link]


valami ilyesmi színre gondoltam, a márka igazából mindegy, nem nagyon értek hozzá :D

attól félek, hogy foltos lesz, nem tudom miért de erre gondolok mindig

nameg nem tudom h el lehet egy egyáltalán érni ezt a színt színezővel, na meg hogy ne bánjam meg..

azt nem tudod, hogy ha strand előtt mondjuk hajat mosok, akkor a strandon kopik e tovább? :D nem akarok nyomot hagyni magam után

2014. júl. 10. 12:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Amiket előttem írtak nem színezők hanem hajfestékek... azok tudnak világosítani a hajon, de a színezők nem, mivel a színező nem hatol a haj belsejébe, csak kívülről színezi, így a hajad a világos hajszínezőtől is csak sötétebb lehet.

Hajszínező előtt szőkíteni kell a hajat. Festékpróbát mindig kell csinálni előtte.

Mosásoknál kopik, egyre fakóbb lesz. Pl a vörös 2 mosás után már elég ronda szokott lenni. Strandra még rendes tartósan festett vörös hajjal sem ajánlott menni, mert általában az is folyik a hajból ha víz éri.

Neked ahogy látom a saját hajszíned nagyon jól áll, nem vagy vörös típus, szóval szerintem az pont nem lenne jó.

2014. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Miért pont ezt a mű színt szeretnéd? Az eredetid sokkal szebb. Mindenesetre az szerintem elérhető, hogy természetes fényben ilyen legyen a hajad.

A Garnier Olia és L'Oreal Casting Creme Glossban is van ilyen szín, szerintem elérhető neked is. Az Oliát sokan szidják, amiért gyorsan eltűnik a hajból, így szerintem azzal próbálkozz, hátha nem tetszik az eredmény.

2014. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát jó, még gondolkodok rajta :)


köszi!

2014. júl. 10. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Még mindig első vagyok.

Igazából ha félsz a strand miatt, odázd el a hajfestést őszre, amikor már nem mész vízbe, bár minden második nőnek festve van a haja, és mégse látni olyat, hogy valakinek folyik a hátán a festék. Egyébként ha nem tetszik az eredmény, a saját hajszínedet könnyen visszanyerheted egy újabb festéssel, és kész, ennyi volt a téma. :)

2014. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem vörösre lett befestve, hajszinezovel, és festés után mentem strandra is. Nem fogta meg a vizet, és nem is látszott, hogy festve van a hajam. Márkától is függ az egész.
2018. júl. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!