Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Baj, hogy ezeket mind egyszerr...

Baj, hogy ezeket mind egyszerre csinálom? (arcradír, szappan, tonik)

Figyelt kérdés
Elég mitesszeres az arcom, pattanás ritkábban jön elő, főleg ha stresszes vagyok. Viszont sok kis mitesszer van. Este mindig leradírozom az arcom (olyan arcradírral, amire rá van írva, hogy naponta lehet, illetve kell használni), plusz néha még szoktam dove szappannal lemosni, majd fürdés után clean and clear tonikkal (miteszerek ellen való) még átmosom. Ez így sok egyszerre? Csináljam úgy, hogy mondjuk a radír reggel, a tonik meg este?

2014. máj. 30. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen radír az, de egyiket sem szabad minden nap használni. Max heti 2szer, mert tönkreteszi a bőrödet, akkor is ha az van ráírva hogy minden nap használható.

Dove szappan helyett inkább valami natúr szappant vegyél. Ha a tonik nem szárít akkor az okés. Ha szárít akkor ne használd, vagy használj másikat, vagy hidratálj utána.

2014. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Balea-s arcradír, és ilyen krémalapú. [link] Ez az.
2014. máj. 30. 23:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem szerintem,de használj hidratálót utána.
2014. máj. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne mosd szappannal az arcod, nagyon káros, és csak még rosszabb lesz tőle. Inkább vegyél egy arclemosó zselét (én a Garnier Pure Active-ot szeretem, a tonikjával együtt). Reggel és este is tisztítsd az arcod, reggel elég egy tonikkal áttörölni, este mosd le vagy a radírral, vagy a géllel, de ne mindkettővel. Reggel jobb a tonik, mert akkor nem annyira "koszos" az arcod.

Ezek mellett nagyon fontos a hidratáló, azt ne hagyd ki.

2014. máj. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg épp azért mitesszeres az arcod, mert állandóan túltisztítod. Persze van egy alap adottsága is mindenkinek, de hiába kensz mindenfélét az arcodra, a mitesszereken csak a nyomkodás segít sajnos érdemben.

A bőrradíros arctisztítókat felejtsd el, inkább egy rendes bőrradírt vegyél, amit heti 1-2 alkalommal használj.

Arctisztítónak vegyél egy kevésbé szárító hatásút (érzékeny vagy vízhiányos bőrre valót lehetőleg), utána töröld át tonikkal, majd használj hidratálókrémet. Ezt így minden nap reggel és este (nappalra és éjjelre lehet külön arckrémed is akár). Amikor bőrradírt használsz, azt az arctisztító után. A szappant pedig felejtsd el. Esetleg néha látogass meg egy kozmetikust, hogy kitisztítsa a bőröd. Illetve ha sminkeled magad, akkor a sminklemosással kezd a hadműveletet. :)

2014. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!