Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Henna hajfestékről tapasztalatok?

Henna hajfestékről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hamarosan itt a nyár,és a hajamat fel szeretném dobni egy kicsit. Nem szeretnék igazi hajfestéket használni,mert nem akarom tönkretenni a hajam,de hallottam a erről a Henna hajfestékről,ami elvileg nem károsítja a hajat. Szőkésbarna színű hajam van. Mik a tapasztalataitok ezzel a hajfestékkel kapcsolatosan? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. máj. 26. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a fodrászom azt mondta, hogy csináljak akármit a hajammal, fessem pirosra, gyújtsam fel, de SOHA ne használjak henna alapú festéket.
2014. máj. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A henna alapú hajfesték nem henna hanem vegyszer. Az igazi henna az csak henna, egy növény por alakban, amit a hajadra kensz és vörös lesz tőle. Én 5 éve hennázom a hajam, és a legjobb dolog, tökéletesen meg vagy vele elégedve. Nagyon szép színe van, nem kopik ki, csak lenő, nekem a hajam minősége is jobb lett tőle, illetve nincs mű hatása, senki sem tudja eldönteni, hogy igazi-e a hajam vagy festett, folyton kérdezgetik.
2014. máj. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy meg a fodrászok általában lófütyit sem értenek a hennához, ilyen kérdésekkel inkább azokhoz kell fordulni akik bio cuccokkal foglalkoznak, pl: [link]
2014. máj. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2014. máj. 27. 16:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Előzővel én is egyetértek. Csak olyan hennát vegyél, amiben nincsen semmilyen kémiai anyag, csak a henna növény (Lawsonia inermis), és legfeljebb más növényi anyagok, amik a színt befolyásolják (pl. dió, kurkuma, indigó stb.) Ezek nem roncsolják a hajat. Én is évek óta hennázom, nagyon jó az állapota tőle, és tényleg természetesnek hat. De jó ha tudod, hogy ahogy más vörös színű hajfestékeket, a hennát is csak nagyon nehezen lehet leszívni, ha meggondolnád magad. Tehát csak akkor használd, ha hosszútávra tervezel. Ha gyakran változtatod a hajszíned, akkor inkább nem ajánlom. A legelső festés (nálam legalábbis) még nem látszott annyira, de második alkalommal már szép intenzív lett. Ha nem tudsz dönteni, szedd össze a fésűből mindig a hajakat, és ha összegyűlt egy kevés, végezz próbafestést.
2014. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 5!Lenne pár kérdésem: "a hennát is csak nagyon nehezen lehet leszívni, ha meggondolnád magad" -akkor miért mondják,hogy még bolti samponnal sem szabad hajat mosni utána,mert akkor nem tapad a henna? Számomra ez olyan érdekes,hogy csak lenő,nem kopik,máshol meg azt írják 1hónap alatt kikopik,de hogy vegyi festésnél is kell havonta.

Másik kérdésem pedig az indigóra vonatkozik,hogy az avval kevert henna tényleg nem lesz vörös?

Harmadik kérdésem pedig a Henna Color,hogy ez is csak növényi nem?

Köszi!

2014. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem tudom más honnan veszi amit ír, de én például saját tapasztalatból. Nekem nem kopik ki a hennám évek óta, és a sampontól sem lesz semmi baja. Tehát lehet, hogy valaki mást tapasztalt, de ez akkor is létezik, és így kéne működnie. Lehet, hogy akinél nem így működött, az valamit elrontott.
2014. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De jó,akkor nem feltétlenül kell áttérni bio samponokra? Többiről amit kérdeztem nincs tapasztalatod? Köszi!
2014. jún. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj vele, hogy többet árt, mint használ. Teljesen tönkreteszi a hajat.
2014. jún. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Október óta nem hennázok, mert le akarom növeszteni, de még mindig erős vörös az a rész, ahol még festett. Tehát tutira nem kopik ki. Ennek ellenére én nem ajánlom, talán azért is, mert egyszer úgyis megunod a pepecselést. Èn 2,5 évig bírtam, aztán besokalltam.
2014. jún. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!