Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajgyógyászok tudnak bármit...

A hajgyógyászok tudnak bármit is kezdeni az androgén típusú kopaszodással?

Figyelt kérdés

Ezer helyen működik már hajgyógyászat, melyek azt ígérik: műszeres és egyéb vizsgálattal felderítik a hajhullás okát, és megoldást javasolnak.


Na most nekem semmiféle műszeres vizsgálat nem kell: azért egyre kevesebb a hajam mert féri vagyok és X éves. És pont ezért felmerül a kérdés: érdemes egyáltalán bárhová is elmennem ezzel?

Mert amit tudok a témáról ezzel a világon semmiféle készítmény eljárás nem tud semmit se kezdeni. Csinálhat az a hajgyógyász akármit akkor se fog semmi se történni.


Vagy rosszul gondolom?


(egy megoldás lenne: hajátültetés. Feltéve hogy van mit és honnan átütetni. Pl Bruce Willis esetében már ez se lehetséges-nincs mit átültetni.)


2014. máj. 17. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Más kérdésekhez kopaszodás témában már leírtam amit tudok, úgyhogy ide csak röviden: vannak bizonyos szerek, amik többé kevésbé segítenek: finaszterid, minoxidil, és nizoral, nagyjából ebben a sorrendben csökkenve várható tőlük bármi is. Az FDA (amerikai gyógyszerekkel -is- foglalkozó hatóság) az előbbi két szert tartja -egyedül!- a férfias típusú kopaszodás ellen ható szernek. Vannak viszont mellékhatások, a finaszteridnél ha az ember gyereket akar abba kell hagyni, illetve néhány esetben a nemi potenciában gondokat okozhat, ez ha jól tudom elég kevés embert érint. Viszont egyik se csodaszer, még a finaszteridnél is hónapokat kell várni, hogy legyen valami, a hatás nem lesz tökéletes (minél később kezdi el az ember, annál kevesebb javulás várható, illetve a szer abbahagyása után nagyon hamar visszatér a régi helyzet.)


Én még annyira nem estem kétségbe hogy a finaszteridet kipróbáljam (bár elég logikus megoldás, nem tudom miért tartom magam, meg sokan mások is a finát egy végső lépésnek), egyelőre afféle fejmasszázzsal próbálkozok, hátha...

Vannak még egyéb módszerek is, amik -a fórumokra írogatók beszámolói szerint- több-kevesebb sikert hoztak,

-valaki fájdalmat okoz a fején, hogy azzal serkentse a hajnövekedést,

-van aki övet szorít oda, hogy a vérkeringését javítsa (ugyanerre használnak lézeres fejfedőket, aminek a lényege hogy melegít, viszont nem igazán hatásos),

-van aki próbálja megtartóztatni magát, hisz a DHT termelését, és áramlását a fejtetőbe a szexuális tevékenység nagyban elősegíti, és abban reménykednek, hogyha ezt abbahagyják, akkor DHT se jut annyi a fejbőrbe (ha valaki nem tudná: a DHT a kopaszodás alfája és omegája, a teszoszteronból, illetve a prosztatában termelődő 5 alfa reduktáz enzimből áll össze, és együtt egy elég hatékony elegy jön létre, ami a véráramon át a hajhagymákig is eljut, és ott bizonyos férfiakban -és nőkben!- akik genetikailag erre érzékenyek, a hajhagymák gyengüléséhez és kisebbedéséhez vezet, míg végül nem is nő újabb hajszál a hagymából = kopaszodás)

-Esetleg javítani lehet az étkezést, vannak a neten összeállítások arról, hogy mik jöhetnek jól a kopaszodó embereknek. Annyi biztos, hogy mindenhez nagyon sok türelem kell, hacsak nem találják fel a hajklónozást, akkor nem két héten belül fog javulni a helyzet. Tehát aki kipróbál valamit, és mondjuk 2 hónapon belül abbahagyja mert nem működött, az hagyja is az egészet, mert így nem sokra fog jutni. Na, a lényeg hogy nem csak hajátültetés létezik, sokféle megoldás lehet, és ne higgy annak aki azt mondja hogy férfias típusú kopaszodással nincs mit kezdeni, ez van, azért mondják ezt mert az emberek 99,99%-a nem tud a kérdésről semmit.

2014. máj. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!