Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Elegem van a pattanásaimból!...

Elegem van a pattanásaimból! Ki volt olyan akinek tinikorában nagyon pattanásos volt a bőre de mára szép?

Figyelt kérdés
Egy 13 éves lány vagyok. Már korán elkezdtem pattanásosodni, és 12 éves korom óta kozmetikushoz járok szinte hónaponta. Mindig nagy lelki felkészülés kell mert egy félórát szokott dolgozni az arcommal a kozmetikus és még a legkisebb mitesszert is kinyomja mert jó a fájdalomküszöböm. Vannak mitesszereim, gyulladt pattanásaim, és bőr alatt lévő betokosodott pattanásaim is, de nagyon sok. Szégyenkezem miattuk és rosszul érzem magam mivel lány osztálytársaim közül mindenkinek szinte hibátlan bőre van rajtam meg olykor még az alapozó sem segìt. Eszetlenül próbálkoztam a fogkrémmel meg egy pasztával ami miatt még hámlik is a bőröm. Hozzá se merek már érni az arcomhoz mert nem sima, még csak kellemes sem a tapintása... elegem van már hogy folyton kozmetikushoz kell mennem és fél óráig szenvedni, aztán egy hónap múlva újra... (kérlek titeket ne reklámozzatok csodaszereket) Elegem lett olyan érzésem van hogy legszìvesebben egy papírzacskót húznék a fejemre. Már nincsen lelkierőm hogy elhigyjem, egyszer jobb lesz... nem akarom hogy úgy tekintsenek rám hogy "az a ragyás lány" és hogy egy fotón sem nézek ki jól. Valaki volt már ilyen helyzetben? Vigasz kéne :(
2014. máj. 5. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.:) Nekem is hasonló gondom van, mint neked. Anyukáddal/egyedül menj be egy herbáriába, mert ott tényleg "csodaszerek" vannak. Én vettem ott teát 200 Ft-ért,(nemtudom mi a neve, de ha elmondod mi a problémád, ott segíteni fognak) ittam is és az arcomat is lekentem vele. 2 zacskó tea elfogyása után sokkal szebb lett az arcom, de mellette szaliciles alkohollal is kentem (gyógyszertárban 600Ft körül van, csak vigyázni kell vele mert nagyon szárítja a bőrt). Ja, és kerüld a tejet, kólát, chipset, csokit. Nekem tényleg nagyon szép lett a bőröm amióta ezt csinálom, alapozóval pedig tökéletesnek látszik a bőröm.:)
2014. máj. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat :)) megpróbálom ezeket a módszereket, és meglátjuk, hátha jó lesz az eredmény!
2014. máj. 5. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban vegyél Ichtiolos rázókeveréket!ezzel csak az érintett részeket kell bekenni,egész estére rajtahagyhatod.minden este használd,nappalra meg az alkoolos szalicil mehet a pattanásokra.igyál sok vizet.én 23 vagyok,kb 13 éves korom óta van gondom a pattanásokkal,de egy hónapja ezeket használom,és gyönyörű lett,már alapozót se használok.
2014. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam,rendszeresen jártam kozmetikushoz mindenki engem sajnált.Azóta szép tiszta szinte soha nincs pattanásom.
2014. máj. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én voltam ilyen helyzetben,és vagyok is,de már nem annyira.

Nekem ez 10 éves koromban kezdődött.

Eleinte csak pár darab,aztán egyre több lett.

Kezdett zavarni.

Aztán már olyan szinten ronda lett az egész arcom,hogy tenni kellett valamit.

11 évesen elkezdtem használni egy olyan szappant,pontosabban a Manna szappant,ami eltünteti a pattanásokat.

Ezt minden reggel,és este kell használnom.

Tényleg elmúltak a pattanásaim,de nem nagyon voltam megelégedve.

Így hát bementünk a gyógyszertárba,és vettünk egy szalicilsavas alkoholt,ami leszárítja a pattanásokat.

Ezt is minden reggel és este kell használnom a szappanozás után.

De egy idő után elkezdett a bőröm hámlani.

Leginkább az orromnál.

De erre is van megoldás.

Én most egy NIVEA krémet használok,ami hidratálja a bőrt,és megóvja a kiszáradástól.

Nekem nagyon hatásos.

Már szinte teljesen elmúltak a pattanásaim.

A mitesszereket pedig anya ki szokta nyomni.

De most fogunk egy olyan tapaszt rendelni,amit rá kell rakni az orrodra,és le kell tépni egy idő után.

És elvileg úgy ki fognak jönni a mitesszerek.

Olyan,mint a gyanta.

2014. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!