Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudok valamit tenni a stirák...

Tudok valamit tenni a stirák ellen? Még csak 20 éves vagyok, de már szinte mindenhol vannak, nagyjából 12 éves koromban kezdődött.

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú vagyok, mert annyira drasztikus fogyásom/hízásom nem volt, nem szültem, mégis a combomon, a hónaljamon, a fenekemen, a hátamon és a hasamon is vannak nagyon csúnya csíkok, és a bőr is megereszkedett, mint azoknak akik már legalább 3-szor szültek, pedig amúgy nincs baj az alakommal. Az egészséges táplálkozásra is odafigyelek már sok éve. Tudom, hogy nem lehet eltávolítani véglegesen, de esetleg a megelőzésére tudnátok ajánlani valamit?

2014. ápr. 21. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Növekedési csíknak is nevezik. Valószínűleg akkor és attól alakult nálad ki.


Nőni már nem fogsz, így csak a hízásra-fogyásra kell leginkább ügyelned. Az, hogy a súlyingadozással ki mennyire hajlamos a striaképződésre, az sajnos genetika.

Az étkezéssel vagy sporttal nem tudod befolyásolni, az "csak" a narancsbőrre hat (valamennyit).


Maximum azért tehetsz, hogy a bőröd ne legyen száraz. Testápoló + megfelelő folyadékfogyasztás (víz). A megfelelően hidratált bőr rugalmasabb.

2014. ápr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megpróbálok ezentúl odafigyelni ezekre is.
2014. ápr. 21. 09:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Van kifejezetten stria kialakulását megelőző krém. Ezt szokták ajánlani a kismamáknak is, hogy kenjék vele a hasukat. A nevét nem tudom, de szerintem a patikában lehet kapni.
2014. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
14 éves vagyok és már most vannak stiráim ..
2014. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!