Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 5 éve sötétbarna, de baromi...

5 éve sötétbarna, de baromi gyorsan kopik, miért?

Figyelt kérdés
Alap hajszínem szőkésbarna, olyan semleges. 5 éve vagyok sötétbarna, de már nagyon unom, hogy kb 5 hajmosásig tart a barnaság és elkezd kopni és 1 hónap múlva nem hazudok világosbarna leszek egy picivel üt el az eredeti hajszínemtől az árnyalat kb ugyan az csak van egy enyhe vöröses rezes beütése. kb 3 árnyalatúval szoktam festeni és sok félét próbáltam és fodrásznál is voltam párszor hátha a festékekkel van baj, de sajnos nem. Nektek is kb 3 hetente kéne festeni, hogy meg maradjon a sötétbarna árnyalat? én 2 havonta szoktam és nem szeretném sűrűbben!
2014. ápr. 9. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mikor akármilyen sötét színre festettem sose kopott ki, mindig csak a tövét kellett festenem, a többi tökéletes volt. Én csak professzionális tartós hajfestékeket használok 6% oxival. Gyengébb oxival kophat mert nem hatol a hajszálak belsejébe.
2014. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem tudom csak a tövét. mindig az egészet kell mert ha ugyan azzal festeném akkor mint a bohoc úgy néznék ki felül sötét alul világos lenne. Ó én is próbáltam több ezer forintos festékeket, de ugyan úgy kikopott a fodrászkellékes is mint a drogériás
2014. ápr. 9. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
annyira nem értek hozzá, mert kozmetikus vagyok, de szerintem ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni. kozmetikában is van, akinek velősebb a szemöldöke és 2 perc alatt nagyon sötétre befogja a festék és hónapokig benne van a szálakban, van akinek meg fél órát rajta hagyjuk és max. 2 hét múlva már tuti, h semmi sem látszik belőle. a kémia tanárom fodrász, és azt mondja, h a pigment pigmenthez kötődik, szóval pl ezért van, h a szőke gyorsan ledobja a sötét festéket, mert nincsenek benne pigmentek, amik megtartanák a festéket. de ha úgy csinálnák, hogy először befestenék egy középbarnával, majd úgy mennének rá a sötétbarnával, úgy tartósabb lenne, csak ugye ez egy fodrásznak sem éri meg, de ő csinálta így, mikor még dolgozott, és bevált. nem tudom, hogy nálad miért van ez, mivel már alapból középszínű a hajad, de esetleg egy próbát megér, hogy először egy nem annyira nagyon sötétbarnával, aztán meg utána közvetlenül a kívánt sötétbarnával fesd be. háátha
2014. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van részben, viszont amiről a kémiatanár (fodrász) beszélt, az a visszapigmentálás, és a szőke hajnál kell alkalmazni.

Ebben az esetben a kérdezőnek nem annyira világos a haja, hogy ez lenne a baj okozója, inkább hajtípustól függ a dolog. Én fodrász vagyok és tapasztaltam én is, hogy van haj, amiből nagyon gyorsan kikopik a festék, még a fekete is. Érdekes módon a sötétszőke árnyalatúaknál tapasztaltam csak, és mindig erős, egyenes volt a haj típusa. Bármilyen festéket, színezőt próbáltunk ki, mind lekopott.

2014. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nekem is nyíl egyenes erős hajam van. Akkor lehet nem is a festék a hibás. Nem tudom mit kezdjek vele, mert folyton minden ismerősöm azzal jön, hogy más megint más szinű a hajam és hiába mondom hogy ugyan azzal festem csak kikopik...nagyon kellemetlen, hogy olyan mint ha havonta váltogatnám az árnyalatokat. :(
2014. ápr. 10. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!