Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan harcoljak a pattanás...

Hogyan harcoljak a pattanás utáni foltommal?

Figyelt kérdés

Alapból szerencsés bőrtípust örököltem, pár hónapja mégis volt egy nagy makacs pattanásom az arccsontom alatt. Kinyomtam, de többször is újratermelődött, úgyhogy többször ki kellett nyomnom. (Itt napokat értek.) Ez az egész egy 2-3 hónapja volt, még azóta is megvan a foltja, igaz halványabban, ilyen mélyrózsaszínes árnyalata van. Hogyan tudnám eltüntetni? Próbáltam már gőzölést, bőrradírt, arcmaszkot...

Menjek el bőrgyógyászhoz? Ti mit javasoltok? Hasonló problémák valakinek? Bevált házi praktikák?


Köszönöm!



2014. jan. 31. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kozmetikus, majd ő ajánl rá valamilyen kezelést.
2014. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nem érte napfény,szoli?Mert akkor pigmentálódhatott.
2014. febr. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt a részét próbáld lehámlasztani.

Nekem is ezen a területen volt pont egy ilyen pattanás és szintén 2-3 hónapos idő előzi meg,de már alig látszik.

Próbáld lehámlasztani azt a foltot onnan(a bőrgyógyász tud felírni kémiai hámlasztást,bár szerintem 1 pattanás heg miatt nem éri meg megvenni)

Én úgy csináltam,hogy korrektoroztam és mivel hosszú a hajam ezért azzal is eltakartam...de korrektorral egyáltalán nem látszott + még sálat is hordtam

2014. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szolizok, erős napfény meg télen kevés van :D
2014. febr. 1. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:
lassan hámlaszd le SPF szalicilsavas krémmel. elmúlik tőle a folt. én most argánolajos 12 gyógynövényes krémet használok, meg hyaluron krémet. hát valamennyit javult tőle a problémás arcbőröm.
2014. ápr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!