Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zavar a karikás szemem....

Nagyon zavar a karikás szemem. Mit tegyek? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Én egy 13 éves lány vagyok, és az a problémám van, hogy reggelente óriási karikák vannak a szemem alatt. Hiába fekszek le 9 kor és kelek 6 kor, úgy nézek ki mint egy hulla. :( amikor nagyon fekete a szemem, próbálom eltüntetni korrektorral de azzal sem sikerül rendesem. De ilyen ránctalanító krémmel nem kenem magam, mert nem akarom már most tönkre tenni a bőröm. Valami tipp?

2014. jan. 28. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez vicces volt. Korrektorral (ami ténylegesen ronthat, ha nem jól választasz) kened, de a ránctalanító krémtől (ami csak antioxidánsokat és hidratálókat tartalmaz) félsz. :D


Megfelelő folyadékfogyasztás, egészséges étkezés (vitaminokban gazdag), sport (vérkeringés javítására). Ha nem genetikailag sötét a bőröd a szemed alatt, akkor ennek segítenie kell a te korodban.

2014. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerezz be zöldes árnyalatú korrektort az sokat segíthet, igyál sok vizet és egyél gyümölcsöket. Mivel a sötét karikák lehetnek vitamin és vízhiánytól is.
2014. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

A ránctalanító krém használata a legnagyobb hülyeség, amit kitalálhatsz. A ránctalanító krém csak felfújja a bőrt, szárítja, és még ráncosabb lesz, aztán megint kened, hogy ne legyen ráncosabb, és jön az ördögi kör.

Elalvás előtt legalább egy órával már ne tévézz és ne gépezz, mert túl erős fényt bocsát ki (főleg, ha nem ég mellette egy lámpa, és csak erőlteted a szemed, hunyorogsz a fénytől. Ettől is kialakulhat a karikás szem, de szerintem az a 9 óra, amit alszol, lehet, hogy mégsem elég. Igyál sok folyadékot naponta, de energiaitalt, kávét ne sokat, mert csak elvonja a vizet, és ha nem iszol rá, akkor az is szárít, és karikássá teheti az is a szemedet.

2014. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sötét karikákra narancssárga árnyalatú korrektor kell, a zöldes a piros foltokra van, azt hiszem. Egyébként nem feltétlenül a te hibád, azt mondod, sokat alszol meg ilyenek, gondolom egészségesen is élsz. Igyál sok vizet, de van, akinek természetes módon ilyen karikái vannak. A ránctalanító krémek meg nem érnek sokat a biosztanárom szerint :D
2014. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Igen, küzdő sportolok és napi 1,5 - 2 litert iszok. Napi szinten eszek gyümölcsöt. Azzal van baj hogy sokat telefonozok főleg este. De azért megpróbálok változtatni :)
2014. jan. 29. 13:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a sok telefonozásnak nincs sok köze hozzá, ha 9kor tényleg lefekszel, nem csak az ágyban telefonozol. Én 5-6 órákat alszok, és nem olyan nagyon karikás a szemem, én is sportolok és eleget iszom.
2014. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem
2014. jan. 30. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!