Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Korparéteg eltávolítása, hogyan?

Korparéteg eltávolítása, hogyan?

Figyelt kérdés

A fejemen ilyen fehéres-szürkés korparéteg alakult ki, időnként viszket és nagyon durván hullik a hajam (elég gyorsan). Először nem törődtem vele, most viszont már itt-ott látszódik már a fejbőröm, mert haj nemigen akar nőni a helyére.

Kérdésem az lenne, hogy a korparéteg eltávolítása milyen samponnal vagy kenceficével lehetséges?



2014. jan. 16. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire súlyos a helyzet, hogy már a haj is hullik tőle, nem árt dokihoz menni, és ő direkt erre való dolgot fog felírni. Nem kellene ezzel játszani, hiszen nem éppen jó megkopaszodni...
2014. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
menj el bőrgyógyászhoz, mert lehet, hogy gombás a fejbőröd... addig pedig kéntartalmú sampont ajánlok, lehet kapni külön kénsampont, vagy t-gél és még van pár, amiben van kén.
2014. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EgresAmeli válasza:

Szia!

Én egy teljesen természetes módszerrel szabadultam meg a korpától.Tudtam hogy a csalán sok egyéb hatása mellett hajnövesztő, ezért gondoltam hogy kipróbálom. 3 használat után elmúlt a korpám, pedig nagyon intenzív volt...

2 dolog kell hozzá. Gyógynövény boltokból vett csalánlevél (teának való, de nem filteres)és víz.

Az első 2 alkalommal miután hajat mostam 1 tk csalánlevelet feloldottam annyi vízben hogy bőven ellepje, majd hagytam állni, úgy 1 órán át. Ezután a hajamba dörzsöltem, bebugyoláltam, és egész este rajtahagytam. Másnap kimostam a hajamból. Hihetetlenül jót tett neki, már akkor észrevettem hogy sokkal kevesebb a korpa, egyetlen negatívuma, hogy képtelenség kimosni a haj tövéről a kisebb leveleket, de én szabin voltam, így megérte.

A harmadik alkalommal finomítottam a dolgon. Megjegyzésként annyit, hogy rájöttem a teafogyasztás kapcsán hogy, milyen furcsa megvenni a boltból a csalán és egyéb gyógynövényeket, majd miután a forró vízzel majdnem minden jót kiölök belőle, magát a növényt is leszűröm a vízből és kidobom a kukába. Ekkor jöttem rá, hogyha a házi kis darálón olyan finom porrá őrölöm a csalánt mint amilyen pl. a matcha tea, akkor szinte teljesen fel tudom oldani a vízben az egész növényt...én már így iszom a teát. 1 liter (hideg) víz + 1 teáskanál csalánpor. Szóval a tárgyhoz visszatérve, a harmadik alkalommal 1-1 teáskanál csalán és kamilla port oldottam fel annyi vízben ami bőven ellepi, majd kis várakozás után átszűrtem és ezzel öblítettem le a hajamat. Ezt már nem is mostam ki belőle.

A korpám teljesen eltűnt, de ezután fog eldőlni nekem is, hogy elegendő-e ez a verzió, vagy esetleg vissza kell térnem az első 2 próbálkozáshoz, persze a porított csalánlevéllel.

Remélem segítettem!

2014. jan. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!