Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi idő után kezd a haj...

Mennyi idő után kezd a haj öntisztulni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 10. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tud öntisztulni, ez tévhit. Egy idő után (ez pár hónap-1 év általában), nem zsírosodik tovább, de a por, szennyeződés ugyanúgy rajta marad. Még ha sima vízzel mosod rendszeresen, és napi szinten vaddisznósörte kefével jól átkefézed (amit persze minden nap kimosol), akkor normális állapotban tarthatod a hajad, mert a kefe leszedi a zsír egy részét, meg eloszlatja a hajon, valamint a fejbőrről is segít az elhalt hámsejteket eltávolítani.
2013. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért gondolkodtam rajta, mert ugye folyton eltávolítjuk a hajunk saját védelmét - zsír, és utána pedig mesterségesen próbáljuk visszapótolni azt. Tehát, ha mondjuk hetente kétszer sima vízzel átmosnám a hajam, és átkefélném, a kefét pedig kimosnám, a hajam koszos sem lenne, és mindenféle kencét se kéne kennem rá??

Pusztán elméleti a kérdés, bár vonz a gondolat, hogy miután kifogy az összességében jópár ezres sampon, balzsam, pakolás, ápoló készletem, átváltsak natúrra.. már szárítani se mindig szoktam, kb. 5-ből egy alkalommal szoktam szárítani, és még ritkábban, kb. kéthavonta egyszer kivasalni.

2013. dec. 10. 21:53
 3/3 anonim válasza:

Egyeseknek működik, másoknak macerás. Akinek alapvetően zsírosodik a haja, annak nem feltétlenül mulasztja el. Nekem is ilyen és próbáltam a módszert. Tiszta volt vizes mosás után, de ugyanúgy zsírosodott, mintha samponnal mostam volna. Visszatértem a gyógynövényes Lidl-ös samponra, mostanában meg ricinusolajozok mosás előtt és így tovább bírja. Szerintem más olaj is jó.

Ellenben tesómnak, akinek baromi jó hajtípusa van, sose zsíros, sose száraz, teljesen jó volt, mostanában nem tudom, mit csinál, az egyéb koszt gondolom, lemossa időnként azért valamivel.


Ami még probléma, az a kemény víz. Nekem úgy gyakorlatilag nem érte meg, sose volt szép. Tisztának lehetett mondani, de amúgy nem nézett ki jól. A lágy víz jobb.

2013. dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!