Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csajok! Nektek van valami...

Csajok! Nektek van valami bevált házi módszeretek a töredezett, száraz hajra?

Figyelt kérdés
Meg szeretném szépíteni a hajamat. Veszek rá mindenféle kencét majd, de érdekelne, hogy nektek van-e valami házi módszer ami bevált. Előre is köszönöm!

2013. nov. 14. 21:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt ne írjátok, hogy olló légyszives. Tisztában vagyok vele, hogy előtte le kell vágatni a töredezett hajvéget. Ezt majd meg is fogom tenni. Csak szeretném utána rendszeresen ápolni, hogy szép maradjon.
2013. nov. 14. 21:17
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Töredezett hajra csak és kizárólag az olló a megoldás, semmi nem forrasztja össze a szétvált hajvégeket, a töredezett haj pedig igénytelenséget sugall. Megelőzésre ajánlanék minél kevesebb hajmosást, hővel való formázás hanyagolását, olajos pakolást vagy más hajpakolást, hajvégápolót. De ezeket csak hajvágás után érdemes elkezdened.
2013. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
előző vagyok. Még nem volt ott a kommented, amikor írtam.
2013. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! A heti egyszeri hajvasalás mennyire teheti tönkre a hajat? Még nem használok, csak gondolkozom rajta. Illetve vettem disznósörtés kefét(állítólag töredezett hajra jó), ezzel lehet sűrűn fésülgetni a hajat?
2013. nov. 14. 21:24
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Töredezett hajra csak az olló van. Száraz hajat még lehet ápolni, de nehéz bele életet lehelni. Egy egészséges hajat viszont életben lehet tartani. Szóval kár azt kérned, hogy ne tanácsoljuk az ollót. Nyilván problémás a hajad, ha ennyire ápolni akarod. Amúgy próbáld ki, hogy avokádót valamilyen olajjal (olíva, kókusz) és mézzel összeturmixolsz. Ezt vidd fel a hajadra, főleg a végekre, tegyél rá zacskót, melegítsd fel, és hagyd rajta, amíg időd engedi. Fontos, hogy turmixold, mert az avokádó rostjai villával nem törnek össze, és baromi nehéz kimosni úgy a hajból, ha viszont pépesíted turmixban könnyen kiöblíthető.
2013. nov. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Először vágasd le a töredezett részt, a vasalót felejtsd el, ha nem akarod hogy újra száraz és töredezett legyen a hajad. A vaddisznósörtés hajkefe jó, de azzal sem szabad sűrűn fésülgetni. Én hajmosás előtt száraz hajra meleg olívaolajat masszírozok a hajamba és 3 havonta vágatok belőle 3-4 centit. Így nem törik a hajam és szépen meg is nőtt.
2013. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
5-ös vagyok. Egészséges hajból szerintem felesleges sűrűn vágatni. Nekem egy töredezett hajszálam sincs, pedig januárban vágtak utoljára belőle. Mondjuk azóta nőtt is 15 centit, de ez volt a cél. Akkor még a derekam alá ért a hajam, most a fenekemig. Mostmár fogok vágatni belőle, de csak azért, hogy ne nőjön a bokámig.
2013. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

mivel mindenkinek mást szeret a haja, ezért hosszadalmas idő lesz kitapasztalnod, de megéri. Sokaknak az almaecetes öblítéstől szép és csillogó lesz a hajuk, az enyém nem szereti. De leírom, hogy én mire jöttem rá másfél év alatt. Most már sose használok műanyag hajkefét, maximum ritka fogú fésűt, de abból is jobb lenne a fa, csak nem találtam. A vaddisznó sörte kefe a legjobb, bár gyakran kell tisztítani. Az én hajammal a tiszta aloe vera tett csodát. Pakolásként, balzsammal vagy ahelyett is szoktam használni, itt nevelgetem a növénykémet az ablak alatt. :D

Most már annyira egészséges lett a hajam, hogy külön balzsam nélkül is tökéletesen fésülhető, csak hajolajat teszek rá hajmosás után és ennyi. Amikor csak lehet nem szárítom meg, mert a forró levegő is árt.


A mindenféle kencével nagyon vigyázz, inkább kókuszolajat meg ilyeneket vegyél rá, én egyre kevésbé bízom a gyári "csodapakolásokban". A sampont is inkább hígítsd szódabikarbónás vízzel, hogy kevésbé szárítson. Minden hajmosást csalánteás öblítéssel fejezek be, amit nem mosok ki. Jó hatással van a hajamra :)

2013. nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
hogy milyen sűrűn kell vágatni, az hajszerkezettől függ. Van, akinek egészségesen is elkezd törni 3-4 havonta. Van, aki festi, vasalja, és mégse törik neki
2013. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kiszőkítettem a bnőm haját és nagyon töredezett sprőd volt...mindenki azt mondta,hogy vágja le,de én mondtam,hogy ne.:) Vettünk ricinus olajat és este felkente.:)Azóta már selymes és szép.:) Próbáld ki.:)

2013. nov. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!