Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehet megelőzni a pattaná...

Hogy lehet megelőzni a pattanások kialakulását?

Figyelt kérdés

Nagyon pattanásos vagyok, az apukámtól örököltem. Kezelem őket, szépen lassan el is múlnak. De nem lehet kitalálni valamit hogy ne legyenek? Mittudomén egyek sok sárgarépát vagy igyak sok gyümölcslevet vagy valami? Ez most hülye példa volt, csak őgy eszembejutott. xĐĐ

Légyszi segítsete! :(

14/L


2009. nov. 15. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel kamasz vagy, ez elég nehéz, de nem lehetetlen. Találd meg a bőrtípusodnak megfelelő arcápolókat. Pl. nekem a babaszappan, tonik, éjszakai krém vált be.

Inkább hideg vízben mosd az arcod, ecsetelésre használhatsz citromlevet, teafaolajat, kamillát, ezek nyugtatják a bőrt és leszárítják a pattikat. Hetente egyszer radírozd le a bőrödet, utána kend be a szokásos krémmel éjszakára.

Vigyázz, hogy ne szárítsd túl az arcbőrt, mert akkor feszül és fájni fog.

A legeslegegyszerűbb az lenne, ha elmennél egy kozmetikushoz és ő biztosra mondana termékeket és módszereket. :)

2009. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16L vagyok, és hát... 14-15 éves koromig pattanásos voltam, mostmár egész szép az arcbőröm :) használj tonikokat, arcradírt. ja, és NE NAGYON igyál/egyél CUKROS dolgokat! mert az nagyon nem jó, elzsrosodik a bőröd, és elöjönnek mégjobban a pattanások :)
2009. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ki fogom próbálni ezeket a módszereket! Mégegyszer nagyon köszönöm! :)
2009. nov. 15. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!