Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Feketére van festve a hajam,...

Feketére van festve a hajam, az eredeti szőkés barna. Van-e bármi esély arra, hogy lenövesztés+hajvágás nélkül visszakapjam az eredeti színt?

Figyelt kérdés
Tudom én, hogy necces a dolog, mivel fekete, de hallottam olyat, hogy a hajradírozás ebben az esetben még működhet is.
2013. okt. 8. 11:09
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Ez attól is függ, hogy mióta fested a hajad feketére. Ha évek óta, akkor nagy az esély rá, hogy a fekete hajfesték annyira "beleégett" a hajadba, hogy azt csak leszívatással lehet majd kihozni, azzal meg ugye abszolút nem az eredeti hajszínedet fogod visszakapni. A hajradírozás akkor működhet (akkor is csak talán), ha még nem fested olyan régóta feketére a hajadat. Egyébként pontosan az eredeti hajszínedet a radírozással is nehéz lenne visszahozni, egyáltalán nem biztos, hogy az eredeti hajszínedet adná vissza, mert ezek a leradírozások, leszívatások általában olyan vörösesre szokták kiszedni a feketét. De minden eset egyedi, és ha nem fested a hajad olyan régóta feketére, akkor lehet (de akkor sem biztos!), hogy csoda történik, és sikerül pont az eredeti hajszínedet visszahozni! Két jótanács: sok fodrászatban hirdetik, hogy pigmenteltávolítással (az is kisebb radírozás-szerűség) roncsolásmentesen vissza tudják hozni az eredeti hajszínt. Amikor én is meg akartam szabadulni a fekete hajszíntől, több ilyen fodrászatban érdeklődtem, hogy létezik-e ez az eljárás, amire mindenütt azt a választ kaptam, hogy "hát...öööö...iiizé....létezik, de.... öööö.... az is károsít....ööö...nem olyan jóóó....öööö....". Nem viccelek, röviden, tömören ezzel a válasszal hajtottak el. Pedig sokkal egyszerűbb lett volna, ha megmondják, hogy ez is csak egy kamu, amit reklámoznak, de valójában nem alkalmazzák, mert ha valaki rákérdez, akkor jön a dadogó duma. Azért megpróbálhatsz beszélni egy olyan fodrászattal, ahol elvileg csinálnak ilyet, hátha neked szerencséd lesz, és találsz olyan fodrászatot, ahol nemcsak reklámozzák ezt a fajta eljárást, hanem alkalmazzák is. És a másik tanács: ha lehet, ne kísérletezz a hajadon semmiféle világosítással, radírozással!! Bízd fodrászra, mert nagyon veszélyes lehet, ha te magad akarod kiszedni a feketét!! Le is égetheted a hajad! A hajad érdekében mindenképpen fodrászhoz menj! Még azok a hajradírok is roncsolhatják a hajad, amik nem tűnnek veszélyesnek, mert ezek vegyszerek, és csak profi fodrász tudja helyesen kezelni őket! Arról nem is beszélve, hogy még akkor is foltos, csúnya színű lehet tőlük a hajad, ha nem károsítják a hajad, mert nem tudhatod előre, milyen színt fognak kihozni a feketéből neked!

Ha már nagyon régóta fested feketére a hajad, így csak a blansolás segíthet, akkor azt lehetne tenni, hogy blansoltatod fodrásszal, aztán megkéred, hogy olyan színnel fesse be, amilyen az eredeti hajszíned, és úgy hagyod, hogy lenőjön (úgy már nem lesz olyan gáz, mintha a feketét növesztenéd le)! Más megoldás sajnos itt nem fog segíteni, ha már nagyon régen fekete a hajad, és nem akarod lenöveszteni és nem akarsz belőle levágatni (ez érthető is). A blansolástól meg nem kell tartanod, nem károsítja nagy mértékben a hajad, amennyiben hozzáértő szakember végzi, és csak egyszer van blansolva. Kétszer ne szívasd le, mert az már jobban károsítja. Ezt azért írtam le, mert úgy látom, a fodrászok nagy részénél nagy divat mostanában a "nem blansolunk" dolog, pedig ha jól van megcsinálva, nem fog károsodni a hajad drasztikusan, talán csak egy ideig jobban oda kell figyelned az ápolására, hidratálására, de nem törvényszerű, hogy a fél hajad leégjen, főleg, ha egy valóban hozzáértő fodrász csinálja meg neked, és ha nem platina szőke hajat akarsz. Egyébként én már nagyon megbántam, hogy kiszedettem a feketét. Gondold meg, hogy biztosan el akarod-e tüntenti, mert nagyon szép tud lenni a szép sötét haj. Remélem, tudtam segíteni. Sok sikert!

2013. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
OXYRELOAD
2013. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) régóta festem, körülbelül hatodik éve. két ok miatt akarok megszabadulni a feketétől: az egyik, hogy bevallom, már csak nyűg a festés, a másik pedig, hogy nem akarom tovább roncsoltatni a hajam. érdeklődöm majd fodrászoknál (jobbaknál, ismerek párat), de ha nem marad más, levágatom, aztán visszanövesztem, még az a szerencse, hogy úgy fogom fel: ráérek, majd visszanő ha visszanő :)
2013. okt. 9. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!