Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 13 éves vagy nem sokára 14...

13 éves vagy nem sokára 14 éves és el szeretném tüntetni a pattanásokat és az utána maradt pirosságokat mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne nyomkodd, csak ha nagyon muszáj. Ne használj ilyen gagyi bolti kemikáliákat, mert nem érnek semmit, csak rontanak a helyzeten. Keress egy jó kozmetikust. Mondom JÓT, mert rengeteg olyan van, aki egy forintot nem ér. Sokaknak egy idő után elmúlnak a pattanásaik, ha havonta kitisztíttatják az arcukat kozmetikussal. Illetve hetente 1-2 alkalommal kamillavirág forrázattal gőzöld az arcod, ez talán javít rajta.


De a legjobb az enne, ha elmennél bőrgyógyászhoz, az biztos rendbe hoz. Nekem évekig teljesen tele volt a fejem pattanásokkal, aztán a bőrgyógyász felírt rá egy pár gyógyszert meg egy krémet, és azóta egy sincs, és kennem sem kell semmivel.

2013. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én havonta vagy másfél havonta javasolnék egy kozmetikusi tisztítást és tőle kérj krémet,lemosót,mert nála jobban nem ismeri senki az arcod.A bőrgyógyászt én azért nem javaslom,mert a legtöbb tinit elküldik,mert ez egy folyamat,ez ellen a bőrgyógyász nem tud mit tenni,ő nem fogja kitisztítani.
2013. szept. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, a gagyi bőrgyógyászok ezt teszik. Nekem is anno ezt magyarázta mindenki, hogy ez természetes, meg hormonok, meg minden, és majd magától el fog múlni, nekem csak várnom kell. Hát nem így lett... 11 éves koromban kezdtem pattanásosodni, szerencsére csak arcon. Kozmetikushoz jártam 14 éves koromtól kezdve havonta, mert akkor már pizzaképű voltam. Ki lett mindig tisztítva az arcom, de újra és újra előjöttek. De oké, gondoltam, csak a hormonok miatt van. Csak ugye 21 éves koromra sem változott. Ekkor elmentem bőrgyógyászhoz, a többit meg már leírtam... Ismerősöm öccsével ugyanez volt, csak ő 16 évesen ment el bőrdokihoz. Azóta sincs pattanása.


Persze, akinek mindig csak egy pár pattanása van, annak felesleges sokat foglalkozni vele. De akinek tele van a feje, az nem fog magától elmúlni. A kérdező nem tudom melyik csoportba tartozik, nem írta. De a kommentek alapján már el tudja dönteni, hogy számára mi a teendő.

2013. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!